Jaké pojmy musí znát každý nový hráč on-line kasina ?

Z Multimediaexpo.cz

V době koronavirové pandemie se hraní v on-line kasinu stává lákavějším než kdykoli dříve. Spousta obyvatel ČR trpí v karanténě během lockdownu nudou, kterou mnohdy nezažene už ani Netflix. Hra v on-line kasinech prakticky nikdy neomrzí díky velké porci adrenalinu vycházející ze vkladu vašich vlastních prostředků.

Jenže se vstupem do světa on-line hazardu na hráče vyskočí spousta nových pojmů bez nabídky jejich vysvětlení. Internetové herny předpokládají, že se s těmito výrazy hráč již seznámil a nechtějí plýtvat cenným místem na svých webových stránkách. Případně jejich charakteristiku ukryjí do podmínek využívání služby a zabalí do odborných termínů. Novým hráčům hazardních her proto přinášíme ucelený přehled pojmů, bez nichž se ve světě hazardu nelze obejít. Díky snadnému výkladu konečně pochopíte, co se vám automaty a on-line herny pokoušejí sdělit. Znalost fundamentálních výrazů je předpokladem úspěšné hry. Pro možnost získání profitu je samozřejmě nezbytné splnit i další kritéria, jako je respektování stanovených pravidel.

Depozit

= Vklad vašich finančních prostředků na herní konto

S tímto termínem se lze setkat i v souvislosti s kurzovým sázením. Pro provedení depositu je nutné využít jednu z dostupných možností vkladu. Jejich seznam uvádí každé on-line kasino na svých stránkách v různých sekcích. K nejčastěji používaným metodám vkladu se řadí:

  • Platební karty
  • Převod na účet
  • E-peněženky (zejména Skrill)
  • PayPal
  • Paysafecard

Česká on-line kasina s licencí MF umožňují hráčům také na pobočce vložit jejich finance na herní účet.

Zůstatek

= Aktuální finanční stav herního účtu

Jedná se pravděpodobně o nejzákladnější pojem, který každý z nás mohl zaslechnout v různých souvislostech. V případě on-line hazardu naleznete tuto hodnotu buď přímo v přehledu herního konta, nebo na displeji výherního automatu.

Maximální sázka

= Nejvyšší možná částka, kterou hráč může vsadit v daném herním kole, případně v jednom protočení (spinu).

Tato suma se odvíjí od nastavení konkrétní hry. Informace o maximální sázce lze dohledat u jednotlivých hazardních her, stejně jako v herním plánu.

Výplata

= Označována též jako „Cash Out“, pojem znamená převod vyhraných částek na váš účet
ať už jde o účet bankovní, Skrill, kreditní kartu, nebo výplatu v hotovosti na pobočce.

Válec

= Slangové pojmenování pro základní součást výherních automatů.

Zajímavost: Vznik tohoto označení se pojí se symboly na starších typech herních přístrojů. Přitom v on-line kasinech samozřejmě už žádný reálný otočný válec nenaleznete. Protočení zajišťuje software na základě náhody (tzv. random number generátor).
Standardně se herní automaty rozdělují dle počtu válců na následující typy:

  • 3válcové
  • 4válcové
  • 5válcové

Bonus

Stejně jako v jiných oblastech, bonusové nabídky představují hlavní lákadlo pro registraci v on-line kasinu. Vzhledem k podmínkám vybrání výhry však nemusí být každý bonus tak výhodný, jak se na první pohled jeví. Přesto zkušení hráči hovoří o bonusech jako o základních stavebních kamenech pro získání výhody nad hernou a maximalizaci zisku. Hráč by si měl udržovat přehled o všech typech bonusů (např. free spins a reload bonusech) a jiných promo akcích nabízených v on-line kasinech.

Benefit body, věrnostní body (z anglického „loyalty points“)

= Virtuální měna, jejíž funkci lze přirovnat ke cashbacku.

Jedná se o typ věrnostního bonusu, kdy je cílem zvýšení aktivity hráče v kasinu. Možnosti, jak lze tuto fiktivní měnu využít, závisejí na nastavení dané herny. Obvykle hráči mohou směnit tyto body za skutečnou hotovost, případně je využít na nákup libovolného bonusu. Poznávacím znakem českých on-line kasin s licencí je možnost využít benefit body pro další hru zdarma. S dalšími základními i pokročilejšími pojmy ze světa on-line hazardu se můžete seznámit na sazeni-online.eu.PR článek je součástí Katalogu firem a představuje placené reklamní sdělení.