Montovaná hala je rychlé a spolehlivé řešení

Z Multimediaexpo.cz

Obloukové plachtové haly

Montované haly jako spolehlivé řešení pro rozšíření podnikatelského záměru.

V dnešní době se člověk může potýkat s nedostatkem místa v různém sektoru. Právě pro tyto případy nabízí moderní stavební technologie rychle a levně postavit úložiště například pro obilí a zeleninu, krmiva nebo hnojiva, garáž pro zemědělské stroje nebo dílnu pro zpracování zemědělských produktů. Montované haly jsou toho příkladem. Nespornými výhodami klenutých kovových konstrukcí jsou jejich dostupné náklady, jejich schopnost vyhovět požadavkům moderní konstrukce.

Montované haly

Moderní hangáry se výrazně liší od svých historických protějšků a představují pečlivě navržené a sestavené struktury, které splňují všechny požadavky. Tyto haly jsou prefabrikované konstrukce, které jsou sestaveny bez použití vnitřních rámů nebo příček. Hlavním materiálem těchto hangárů pevná ocel. Kromě estetického vzhledu umožňuje klenutý tvar maximální využití veškerého užitečného vnitřního prostoru a minimalizuje rozdíl mezi funkčním a konstrukčním objemem budovy. Nízká konstrukční výška a vizuální „lehkost“ oblouků umožňují výrazný vzhled objektu, ale také zajišťují vnitřní přirozené osvětlení na požadované úrovni.

Jaké mají využití

Pro realizaci průmyslových, veřejných, zemědělských budov a sportovních zařízení s rozpětím od 40 do 150 m je vhodné používat jako nosné konstrukce právě kovové oblouky. Technologie pro stavbu klenutých konstrukcí spočívá v technologii vytváření ohýbaného profilu z válcované oceli. Montované haly lze využít prakticky v jakémkoliv průmyslu, logistice, ale také v soukromé sféře. Hala je vhodná jako garáž pro dopravní společnost, nebo jako hangár pro letadla. Ovšem tyto ocelové konstrukce se hodí i do zemědělství třeba jako ustájení pro hospodářská zvířata a jejich krmivo, nebo jako garáž pro těžkou zemědělskou techniku. Také v oblasti sportu je možné tyto montované haly využít. Jde o zastřešení bazénů, různých sportovišť, tenisových kurtů, ale i jízdáren.

Co mohou odborné firmy nabídnout

Odborné firmy nabízejí realizaci montované haly, které představují v podstatě pevnou ocelovou konstrukci, opláštění v podobě pevné plachty a především díky své variabilitě lze tedy tyto objekty sestavit prakticky na míru. Mohou nabízet rovněž také doplňující komponenty, jako jsou vrata, okna, osvětlení a podobně. Pokud jde například o vrata, je třeba počítat s tím, že zde bude jeszdit nejen s materiálem vysokozdvižný vozík a tak by měla být vrata dostatečný prostor nejen do šířky, ale i do výšky. Vrata je možné namontovat sekční, rolovaná či dvoukřídlá. Okna mohou být v tomto případě slídová, ale i na velikosti záleží. Sjednat lze rovněž vodoinstalaci, topení či osvětlení. Je třeba také upozornit, že tyto plachtové haly jsou téměř bezúdržbové, životnost se odhaduje na 20 let u opláštění a až 40 let na konstrukci.

Výhody

  • Rychlost montáže
  • Jednoduchá demontáž a opětovná montáž, třeba na jiném místě
  • Nízká pořizovací cena
  • Univerzálnost a variabilita
  • BezúdržbovostPR článek je součástí Katalogu firem a představuje placené reklamní sdělení.