Z1

Z Multimediaexpo.cz

Z1 je název české zpravodajsko-publicistické televizní stanice, která začala vysílat 1. června 2008 v 19.00 hod. Držitelem vysílací licence je společnost První zpravodajská, a. s. Jediným akcionářem je skupina J&T.

Obsah

O společnosti

Zpravodajsko-publicistická televize Z1 je první českou komerční zpravodajskou stanicí se standardem kontinuálního informačního servisu, který je známý například z amerických stanic CNN, CNBC, Fox News, britské Sky News, německé N24, italských SKY TG24, Rai News 24 nebo slovenské TA3. Zpravodajská televize Z1 vysílá od června 2008 všemi digitálními cestami (DVB-T; DVB-S; DVB-C; IPTV), její signál je šířen i kabelovými rozvody, satelitně na pozici Astra 1E 23,5° E a živě i na internetu Z1tv.cz.

Držitelem vysílací licence televize Z1 je společnost První zpravodajská, a.s. Jejím jediným akcionářem je skupina J&T. Základem programu Z1 jsou ekonomické informace a finanční zpravodajství, a s byznysem související zprávy, vysílané od pondělí do pátku od 7.00 do 23.00 hodin. Kontinuální informační servis doplňuje specializovaný půlhodinový pořad „Téma Z1“. V něm dostávají nejzajímavější události a trendy ze všech oblastí byznysu větší prostor, ať už prostřednictvím rozhovoru s lidmi z první linie české i evropské ekonomiky, tak i prostřednictvím pravidelných rubrik. Vysílání je určeno především aktivním divákům, kteří se zajímají o události kolem sebe v souvislostech. Součástí vysílání Z1 je také pořad Interview Z1 - profilový rozhovor osobnosti s osobností, která má vliv na dění ve svém oboru a souvisejících oblastech a která vyvolává zájem veřejnosti a má co říci. Zpravodajské vysílání Z1 doplňují také aktuální přímé přenosy zásadních událostí týkajících se světa ekonomiky a financí nebo specializované besedy obsazované klíčovými hráči byznysu a politiky.

Večerní a víkendové vysílání televize Z1 naplňují především aktuální dokumenty zahraniční provenience, které na jiných českých obrazovkách nejsou k vidění. Jejich tématy jsou především historie 20. století, vojenství, významné světové události, ekonomika, fenomény moderního světa, trendy vědy a techniky, životní styl.

Vedení televize Z1

Náplň programu

 • komplexní i specializované ekonomické zpravodajství
 • podrobné finanční informace
 • nejdůležitější zprávy z domova a zahraničí
 • sportovní výsledky
 • předpověď počasí
 • tematické pořady o klíčových oblastech byznysu - Téma Z1
 • rozhovory s výjimečnými osobnostmi - Interview Z1
 • atraktivní dokumenty, poznání pod povrchem věcí

Kontinuální zpravodajský servis s podrobnými zprávami ze všech oblastí ekonomiky, z domova i ze světa:

 • Ranní servis: 7.00 – 09.00 – zprávy každých 10 minut
 • Dopolední byznys:  9.00 – 12.00 – zprávy každých 15 minut
 • Odpolední byznys: 12.00 – 18.30 – zprávy každých 30 minut
 • Opening Bell New York: 15.25 – 15.45
 • Zprávy Z1 – první v obraze: 18.30 – 19.00
 • Den v byznysu, Closing Bell New York: 21.55 – 23.00

Moderátoři: Aneta Snopová, Jana Víšková, Jakub Žižka, Jan Zika, Daniel Častvaj, David Hora, Ivana Šalomonová a Aneta Savarová

Aktuální publicistika

Téma Z1

Byznys a politika, Podniky, Reality, Peníze, Věda, Sport, Vzdělání, Ekologie

21.00 – 21.30

Moderátoři: Aneta Snopová, Jana Víšková, Jakub Žižka, Jan Zika, Daniel Častvaj, David Hora, Ivana Šalomonová a Aneta Savarová

Každý všední den, naživo, od 21.00. To je „Téma Z1“ - diskusní pořad, který se každý den zaměří na dvě ekonomická témata. Hosty jsou zajímaví lidé, kteří hýbou českým i světovým byznysem. Patří mezi ně zástupci nejrůznějších firem, ekonomové, analytici i politici.

Každý den se pořad zaměřuje na specifický obor. V pondělí si Aneta Snopová zve do studia lidi, jejichž názory rozhodují ve vztazích byznysu s politikou.

V úterý se s Janou Víškovou věnujeme firmám a podnikům. Středa s Jakubem Žižkou patří realitám. Každý čtvrtek se Jan Zika se svými hosty zaměří na svět financí a investic. V pátek patří Téma Z1 Danielu Častvajovi nebo Ivaně Šalomonové a nejrůznějším aspektům ekonomiky, které ovlivňují celou společnost.

Reprízy: vždy následující všední den v 9.30 a 15.00 hod.

Interview Z1

21.30 – 22.00

Moderátoři: Naděžda Fořtová-Hávová, Tomáš Cikrt, Eugen Korda

Každý všední den, naživo, od 21.30 hod. To je „Interview Z1“, ve kterém osobnosti kulturního, vědeckého, ekonomického, politického, sportovního i společenského života hovoří o aktuálních tématech, ale hlavně o sobě a své práci. Osobnostní rozhovor „jeden na jednoho“ představí během 23 minut lidi proslulé, o kterých možná nevíme všechno, i ty veřejnosti méně známé, které bychom však znát měli.

Hosty do studia zve vždy jeden z trojice střídajících se moderátorů. Naděžda Hávová má obvykle pondělky a každou druhou středu. Tomáš Cikrt úterky a každou druhou středu. Z Bratislavy přijíždí Eugen Korda, aby moderoval vždy ve čtvrtek a v pátek.

Reprízy: vždy následující všední den ve 12.35, 18.00 a 24.00 hod. a o víkendu v 12.05, 14.15, 16.35, 18.40 a 22.40 hod.

Dokumenty

 • pondělí až pátek 19.00 – 21.00
 • pondělí až neděle 23.00 – 24.00
 • víkend 10.30 – 24.00

Sídlo

Televize Z1
Jankovcova 53
170 00 Praha

Vysílání

Televize Z1 vysílá všemi digitálními cestami.

Zemské digitální vysílání (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxu

Praha a střední Čechy, Brněnsko, Plzeň a část Plzeňského kraje, Karlovarsko, Ústecko a Ostravsko (viz také Czech Digital Group).

Satelitní vysílání (DVB-S)

Nekódovaně, pozice Astra 1E, 23,5° E (downlink 11,797 GHz/Horizontal; šířka pásma 27,5 MSym/s; FEC Rate 3/4; modulace QPSK).

Kabelové vysílání (DVB-C)

Základní nabídka „must carry“ u provozovatelů kabelových televizí a operátorů televizního vysílání internetovým protokolem (IPTV).

Internetové vysílání

Živé vysílání stanice a stručné zpravodajské přehledy.

Pokrytí v Praze a středních Čechách

Pokrytí signálem v Praze a středních Čechách (kanál 46)

Pokrytí v Brně a okolí

Pokrytí signálem v Brně a okolí (kanál 59) Pro Brno a nejbližší okolí vysílá multiplex 3 z vysílače Hády na kanálu 59. Multiplex 3 vysílá z městského vysílače Barvičova a vytvořil s vysílačem Hády jednofrekvenční síť na kanále 59. Z Barvičovy síť vysílá s vertikální polarizací, z Hád horizontálně.

Pokrytí na Ostravsku

Pokrytí digitálním signálem na Ostravsku (kanál 32) Vysílá z ostravského vodojemu Hladnov na kanále 32 sníženým výkonem 2 kW.

Pokrytí v Plzni

Pokrytí digitálním signálem v Plzni (kanál 52) Od 15. prosince 2008 naplánoval operátor multiplexu 3 zahájení vysílání z hlavního plzeňského vysílače Krašov a zároveň ukončil vysílání na Košutce.

Pokrytí v Ústí nad Labem

Pokrytí digitálním signálem v Ústí nad Labem (kanál 55) s výkonem 100 kW.

Pokrytí v Českých Budějovicích a okolí

Pokrytí digitálním signálem v Českých Budějovicích a okolí (kanál 22) - od 31. srpna 2009 Multiplex 3 na hlavním jihočeském vysílači Kleť vysílá na kanálu 22, digitální síť 3 odtud bude vysílat výkonem 100 kW.

Pokrytí v Sušici a okolí

Pokrytí digitálním signálem v Sušici a okolí (kanál 52) – od září 2009 Multiplex 3 vysílá z vysílače Svatobor na kanále 52, který dříve využívala analogová ČT 2. Multiplex 3 odtud vysílá výkonem 100 kW a s horizontální polarizací.

Externí odkazy