Far Cry 2

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Far Cry 2 v režimu 1600 x 1200 bodů
Mapa celého jižní oblasti (BOWA-SEKO)
Bez diamantů nebudete mít šanci

Far Cry 2 je FPS hra vyvinutá montrealskou pobočkou společnosti Ubisoft Entertainment. Byla vydána 21. října 2008 v Severní Americe a 23. října 2008 v Evropě a Austrálii. V Česku hra vyšla 21. listopadu téhož roku. Vývojáři původní hry, Crytek, nebyli zapojeni do vývoje Far Cry 2. Crytek začal vytvářet Crysis a Ubisoftu zbyla licence na Far Cry a proto začal vytvářet pokračování.

Far Cry 2 má s Far Cry málo společného. Ve hře jsou úplně nové postavy a nový styl hry, který dává hráči větší svobodu k prozkoumání velmi realistické africké krajiny. Hra se odehrává ve fiktivním moderním africkém státě ve stavu anarchie a občanských válek. Hráč má za úkol najít a zavraždit „Šakala“, smutně proslulého obchodníka se zbraněmi.

Herní mechanismy

Hra

Příběh má otevřený konec. Hrdina může plnit úkoly pro jednu či více frakcí podle toho jak to uzná za vhodné, rychlostí a v pořadí jaké si hráč se určí, může si vybrat z celé řady vozidel, k dostání se na místo jeho zájmu. Hráč může hrát styly od bezhlavých útoků až po tichý stealth postup. Hra se odehrává v rozlehlé africké krajině, terén se pohybuje v rozmezí mezi savanou a džunglí. Velikost herní plochy je 50 km2 (19,3 mil. ha).

Hráčovy činy také můžou mít trvalý vliv na pozdější události: například v jedné z misí musí hráč sabotovat plynovod ve vlastnictví jedné z frakcí, kterou je čerpána čerstvá voda z jezera do sousední země, výměnou za zbraně a střelivo. Poté, co hráč zničí plynovod, včetně místa jeho další mise – takže ji nemůže vykonat.

Nepřátelé jsou lidští žoldáci. Sci-fi potvory, jako jsou Trigeni z Far Cry tu nejsou. Ve hře je také dynamický systém počasí, se systémem „den-noc“ a různé povětrnostní podmínky, jako jsou bouře a silné větry. V denní době také ovlivňuje chování AI, pokud jde o jeho ostražitost a agresivitu. V noci je lehčí přepadnout vojáky, ale vojáci vás pronásledují mnohem agresivněji než ve dne. Jedna minuta v reálném čase je pět minut ve hře.

Pravděpodobně nejkrásnějším místem celé hry je Dogon Village v jižní oblasti (BOWA-SEKO).

Zbraně

Všechny zbraně nakoupíte v obchodě

Hráč má také přístup k velkému arzenálu zbraní. Mezi ně patří:

Fortunes Pack

Přídavek ke stažení, který obsahuje 3 nové zbraně, 2 nová vozidla, několik nových multiplayerových map.

zbraně

vozidla

Vozidla

Realismus

Hra má realistické vlastnosti, jako dříve zmíněné opotřebovávání zbraní a dynamický systém počasí. Dále hráč může využívat kapesní (pravděpodobně GPS) navigační systém, který si postava dává do každého dopravního prostředku. Když je hráč blízko smrti, musí provést první pomoc, například, musí vyndat kulky z těla, když ho zasáhnou kulky nebo uhasit na sobě oheň. Poškození vozidla je řešeno podobně. Hráče také trápí malárie. Každých 30 až 40 minut v reálném čase, hráč musí vzít pilulku za účelem boje s následky nemoci. Pokud hráč vyčerpá léky, on nebo ona bude muset udělat jednoduchou misi s cílem získat více léků. Hráčova reputace se stále zvyšuje a zvyšuje, a proto je stále těžší získat léky.

Zbraně také nejsou stále v ideálním stavu. Při delším používání se začnou zasekávat a dokonce můžou vybouchnout v ruce.

Ve FarCry 2 je několik druhů volně žijících živočichů africké přírody, se kterými může setkat ve hře, a jsou schopny odvrátit pozornost nepřítele, jakož i jejich povědomí o přítomnosti hráče. Všechna velká zvířata ve hře jsou pasoucí se býložravci, jako je zebra, pakůň, gazela, buvol, impala a přímorožec.

Editor map

Far Cry 2 editor map byl navržen speciálně pro snadné používání. To zahrnuje funkce, jako je snadno zvýšení / snížení terénu a použití textur. V editoru jsou tisíce objektů včetně vozidel, budov, mostů a dalších. Nicméně, zbraně (s výjimkou namontované zbraně), nemohou být umístěny na mapách. Objekty v editoru jako jsou budovy a stavby jsou vzané ze hry, díky čemuž je mapa soubory menší. To znamená, že nahrávání a stahování map je snadné a rychlé.

Engine

UbiSoft vyvinul nový engine speciálně pro Far Cry 2, tzv. Dunia, tedy „svět“, „země“ nebo „živé“ v perštině, ale také se používá v mnoha jazycích, včetně arabštiny, sanskrtu, bengálštiny, hindštiny, indonéštiny, kurdštiny, turečtiny, malajštiny, maráthštiny, pandžábštiny, urdštiny, gudžarátštiny, marvárštiny a svahilštiny.

Engine Dunia zodpovídá za realistické prostředí, speciální efekty, jako jsou dynamické šíření ohně, zničitelné objekty, reálný denní cyklus, dynamický hudební systém a pokročilou AI nepřátel.

Engine využívá možnosti vícejádrových procesorů a podporuje rozhraní DirectX 9 i DirectX 10. Pouze 2 nebo 3 procenta původního CryEngine kódu je znovu použito, podle Michiel Verheijdta, Product Managerera UbiSoftu pro Nizozemsko. Kromě toho je Dunia méně náročná než CryEngine 2. Far Cry 2 podporuje také technologie amBX od společnosti Philips.

Singleplayer

Příběh

Far Cry 2 opustí science fiction aspekty svého předchůdce ve prospěch více realistickému zážitku. Hra se odehrává v roce 2008 v malém, fiktivním státě. Vláda nedávno padla, a vznikly dvě frakce soupeřící o nadvládu. Na válku se Spojenou frontou pro osvobození a práci (UFLL, vedená Addiem Mbantuwem, bývalým vůdcem opozice) se chystá Aliance pro populární odpor (APR, vedená Oliverem Tambossou, náčelníkem štábu pro bývalou vládou). Obě strany tvrdí že jim jde o dobro národa ale ukázaly jen bezohlednost, zabíjení a chamtivost. Obě strany si najaly mnohé zahraniční žoldáky, aby zvýšili své síly během konfliktu. Nedávné vyčerpání národních diamantových dolů uvrhlo stát do dalších problémů, obě strany opouštějí cizí žoldáci.

Šakal vás částečně vyléčí...

Když dostanete úkol zabít Leona Gakumbu v Goka Falls, bude vám jasné, že jdete do předposlední mise v severní oblasti. Jakmile Leona Gakumbu zabijete frakce APR zahájí mohutnou ofenzívu a zároveň se pokusí zavraždit všechny nepohodlné svědky. Primárně vás a všechny vaše přátele v baru. Poslední misí na severu je rychlá vražda Prospera Kouassiho a přesun do městečka Sefapane, kde dostanete první úkoly na jihu.

Cílem hráče je najít a zavraždit Šakala – obchodníka se zbraněmi, který prodává zbraně pro obě strany konfliktu. Hráč musí pro splnění tohoto cíle použít všechny prostředky. Přitom je poměrně paradoxní, že Šakal vás neustále sleduje a opakovaně víceméně pomáhá. Hned na začátku vás nezabije, když ležíte na hotelovém pokoji v záchvatu malárie a během exodu ze severní oblasti do jižní vás dokonce částečně vyléčí a dělá chvilku příjemnou společnost. Šakal dokáže být docela sympatickým chlápkem.

Hlavní postavy

Hlavní hrdina předchozí hry Far Cry, Jack Carver, není v této hře (i když dle mnoha spekulací je právě Jack Carver oním "Šakalem"). V pokračování si hráč vybere z devíti různých charakterů, každý s unikátním vzhledem a minulostí. Jsou to Frank Bilders, Marty Alencar, Paul Ferenc, Andre Hyppolite, Warren Clyde, Yosip Idromeno, Xianyong Bai , Quarbani Sinch a Hakim Echebbi. Na začátku hry se vyberete jednu postavu. Ostatní postavy ale nezmizí, ale zůstávají ve hře a budou vám pomáhat, zadávat mise apod. Například když mu zachráníte život v nějaké přestřelce, tak on vám potom také pomůže když se dostanete do potíží. Také vám můžou upravovat mise které dostanete od APR a UFLL.

Výbava

Při hře vám bude pomáhat věcí:

Multiplayer

Obsah

Multiplayer ve Far Cry 2 obsahuje řadu prvků ze singleplayeru (jako je požár) a většinu zbraní. Online zápasy můžou hrát maximálně 16 hráčů.

Mody

Hra obsahuje tři mody:

Třídy

V multiplayeru je k dispozici šest tříd:

Každá třída si může vybrat vhodnou primární zbraň a boční zbraň (výbušniny, frag granáty nebo Molotovovy koktejly). Hráči jsou schopni odemknout další a další zbraně v každé třídě, a to za diamanty. Diamanty získáte za zkušenosti prostřednictvím zkušenostních bodů za zabíjení ostatních hráčů a dokončení cílů. Potenciální upgrady pro jednotlivé zbraně do třídy zahrnují provoz manuálů, příruček pro údržbu a bandoliers.

Multiplayer vám umožní získat prostřednictvím zabíjení nepřátelských hráčů diamanty. Můžete se dostat až na 30. rank.

Mapy

V MP je 7 základních map od Ubisoftu. Jsou to:

Velká Galerie

YouTube

10 AWESOME Details in Far Cry 2 !
Far Cry 2 details vs Far Cry 5


Far Cry 2 – All Weapons Shown
Far Cry 2 – Aggressive Gameplay (2)


Stahovatelný obsah

Dne 21. listopadu 2008 oznámil UbiSoft Fortune Pack, který zahrnuje tři nové zbraně - kuši, dvouhlavňovou brokovnici a nehlučnou brokovnici; několik vozidel, včetně nákladních vozů a ATV, a řadu nových multiplayerových map. Fortune Pack je nyní k dispozici na Xbox Live Marketplace a Playstation Network.

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace