Black-Friday-2019-05-Multimediaexpo.png

Hlavní strana

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Cheser256-scribus.png
Cheser256-scribus.png

Vítejte v Katalogu firem Multimediaexpo.cz — v jedinečném katalogu s téměř neomezeným prostorem pro Vaší prezentaci.

Kompletní podmínky katalogu najdete v článku — Katalog firem a prezentací.

Naše základní výhody :
« Bez nutnosti instalace »…« Na vlastní doméně »…« Masivní podpora 330 národních jazyků ! »
« Plná integrace s velkou multimediální encyklopedií »…« 99,9% garantovaná dostupnost služby »
« NEOMEZENÝ přenos dat stažených každý měsíc ze serveru. »
« Navíc máte k dispozici sadu unikátních vlastností, které Vám nikdo jiný nenabídne ! »

Kategorie Katalogu firem

Obrázek dne

Socha Pavla Országa Hviezdoslava (2016)
Socha Pavla Országa Hviezdoslava (1849–1921)
na asi nejznámějším náměstíBratislavě.

Nové firmy

Zajímavosti

Víte, že...

Článek dne

Prince na hudebním festivalu Coachella 2008

Prince Rogers Nelson (* 7. června 1958, † 21. dubna 2016) byl americký zpěvák, multiinstrumentalista, textař, producent, podnikatel, sexsymbol a výrazná osobnost hudební scény.

Tento multiinstrumentalista (vysoký pouhých 163 cm), textař, producent, podnikatel, sexsymbol a také rebel se snad nemohl narodit jinak než do geniální hudebnické rodiny - jeho otec John Nelson působil ve slavném triu soustředěném kolem jazzového zpěváka Prince Rogerse, dle něj také dostal, velmi symbolicky, křestní jméno, později si osvojil 'Prince' a zvolil si ho za svůj pseudonym.

Velmi záhy po narození sestry Tiky Eveney se rodiče rozvádějí. Prince má velmi problematické vztahy s otčímem a opakovaně utíká z domova. Později začne žít s rodinou svého nejlepšího přítele ze sousedství Andreho Andersona. Už od dětství se jeví jako talentované dítě, jehož nadání rozhodně nebylo mařeno, ba naopak. Učil se hrát na kde co, výsledkem bylo, že už v 7 letech hrál velmi dobře na klavír, a dokonce se říká, že ve 12 uměl na 20 hudebních nástrojů. Můžete věřit a nemusíte.

Ve 14 letech hraje ve skupině Grand Central, o dva roky později působí ve Flyte Tyme a v roce 1976 už pracuje sólově, díky Chrisu Moonovi podepíše smlouvu s Warner Music na tři řadovky, a výsledkem je v roce 1978 jeho první samostatná deska „For You“ (vše si nahrál, napsal a zprodukoval sám. To samé pak aplikoval na všechny své desky. Na bookletu pak můžete najít již tradiční větu: „Produced, Arranged, Composed and Per4med by Prince“). Deska však nesplnila jeho očekávání a tak se vrhnul dál a se svou doprovodnou kapelou.

Desku s názvem „Prince“ vydává o rok později. V jeho kariéře je to bezpochyby deska zlomová, obsahuje totiž první velký hit „I wanna be your lover“. Od toho okamžiku také začíná jeho posedlost sexu nabitými texty.

V roce 1982 vydává se svou doprovodnou kapelou (jak jinak) dvojalbum „1999“ s megahitem „Little red corvette“. Ve stejném roce má premiéru další jeho zdařilý projekt. Kde se poprvé pouští do neznáma, které propojuje hudbu a film (začne ho bavit filmová produkce). Do kin tak přichází snímek „Purple Rain“ (získal Oscara za hudbu). Později (1984) vychází i stejnojmenné album s nádhernou, téměř devítiminutovou baladou „Purple rain“, za níž dostává Grammy a dosahuje vrcholu amerického žebříčku. Ve filmu se blýsknou i další velké hity jako „Let’s go crazy“ nebo „When Doves cry“.

NAHORU

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace