Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Montgomery Burns

Z Multimediaexpo.cz

Verze z 25. 7. 2013, 13:49; Sysop (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Charles Montgomery Burns, obvykle nazýván pan Burns nebo "Monty" Burns je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Christopher Collins, kterého později vystřídal Harry Shearer. V českém znění má dabing na svědomí Bedřich Šetena.

Montgomery Burns je středního vzrůstu s rozsáhlou pleškou a šedobílými vlasy po bocích a na zátylku, celkovým dojmem působí velice křehce, jelikož jeho věk je již velmi pokročilý. Typickým pro něho je vypočítavý, úlisný a někdy i doslova ďábelský pohled a hláška: "znamenitě" doprovázená spojením polštářků prstů obou rukou. Nejčastěji nosí modrý oblek.

Jedná se o nejbohatšího obyvatele Springfieldu a vlastníka Springfieldské jaderné elektrárny, tím pádem i Homerova šéfa. Jeho pobočníkem a kumpánem ochotným pro svého pána udělat téměř cokoli je Waylon Smithers, který je panem Burnsem dokonce do jisté míry přitahován.

Burns v naprosté většině případů myslí jen na sebe a prioritou číslo jedna jsou pro něho jeho peníze, se kterými sice neumí nakládat zrovna nejlépe a někdy se dostane i na úplné dno, ale vždy se mu podaří se opět postavit na nohy a nabýt svůj majetek nazpět.

Zajímavosti

Související články

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace