Black-Friday-2019-10-Multimediaexpo.png

Multimediaexpo

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(+ Aktualizace Hlavní strany...2019 / 15)
(+ Aktualizace Hlavní strany...2019 / 16)
Řádka 23: Řádka 23:
|<h2 style = "background-color:#fa8072; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Obrázek dne'''</big></h2>
|<h2 style = "background-color:#fa8072; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Obrázek dne'''</big></h2>
|- <!-- ffdebe, ee82ee -->
|- <!-- ffdebe, ee82ee -->
-
| <div style="padding:0.5em; text-align:center">{{Obrázek dne/2019/15}}
+
| <div style="padding:0.5em; text-align:center">{{Obrázek dne/2019/16}}
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Obrázek dne/Archiv|další obrázky]]</div>
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Obrázek dne/Archiv|další obrázky]]</div>
</div>
</div>
Řádka 48: Řádka 48:
|<h2 style = "background-color:#eec900; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Článek dne'''</big></h2>
|<h2 style = "background-color:#eec900; padding:0.1em; margin:0; text-align:center; font-size:100%"><big>'''Článek dne'''</big></h2>
|- <!-- faf9b2, ffb90f -->
|- <!-- faf9b2, ffb90f -->
-
| <div style="padding:0.5em; text-align:left">{{Článek dne/2019/15}}
+
| <div style="padding:0.5em; text-align:left">{{Článek dne/2019/16}}
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Článek dne/Archiv|další články]]</div>
<div style="text-align:center; font-size:smaller">…[[Multimediaexpo.cz:Článek dne/Archiv|další články]]</div>
</div>
</div>

Verze z 9. 4. 2019, 20:22

Vítejte ve Multimediaexpo.cz, v multimediální internetové encyklopedii, která je jednoznačně největší ryze českou encyklopedií !

Multimediaexpo.cz obsahuje výkonný Katalog firem a nabízí mnoho unikátních rysů — Google Maps, YouTube, DailyMotion, Vimeo a další.

Encyklopedie Multimediaexpo.cz nyní obsahuje 310 006 článků a 410 299 multimediálních nahraných souborů.

Přečtěte si oznámení a zkuste přispět do nejrychleji rostoucí české encyklopedie.

Encyklopedie

Obrázek dne

Ferrari Enzo je slavný supersportovní automobil.
Ferrari Enzo je slavný supersportovní automobil.
Díky své rychlosti se řadí k nejvýkonnějších autům světa.

Zajímavosti

Víte, že...

Článek dne

Pavlína Pořízková (2014)

Pavlína Pořízková, známá také jako Paulina Porizkova, (* 9. dubna 1965) je známou česko-americkou herečkou a supermodelkou. Je držitelkou švédského a amerického občanství.

Kdy byla ještě batole, její otec a matka spolu opustili Československo, kvůli brutální sovětské invazi v roce 1968 a přestěhovali se do Lundu v jižním Švédsku. Paulinu a její mladšího bratra Jáchymovi nechali pod péčí jejich babičky, věříce, že děti by mohly vzít později.

Po nezdařeném záchranném pokusu, ve kterém její matka byla zadržena českou policií, mezinárodní politický tlak vedený známým politikem Olofem Palmem zapříčinil, že česká vláda po sedmi letech povolila rodině Paulíny se znovu sejít. Setkání však skončilo brzy, když manžel odešel a dvojice přistoupila k rozvodu. Otec a dcera se tehdy navzájem odcizili.
Paulína nenáviděla období ve Švédsku, jelikož ji sužovaly její vrstevníci kvůli jejímu postavení uprchlíka.

Fotograf, který byl přítelem Pořízkové, udělal její fotky a poslal je do modelingové agentury Elite v roce 1980. Její výška 180 cm byla ideálních k tomu, aby se stala modelkou. Ředitel agentury Elite, John Casablanca, si všiml atraktivity a potenciálu Pořízkové a nabídl jí lístek do Paříže. Byla to mimořádně lákavá nabídka pro teenagera, který dychtil po tom, aby se dostal ze Švédska a postavil se na vlastní nohy.

V Paříži se rychle stala top modelkou na začátku 80. let a její sláva se rozšířila do Spojených států, když pózovala v edici plavek pro magazín "Sports Illustrated". Objevila se na titulní stránce časopisu Sports Illustrated Swimsuit, v čísle z roku 1984 a znovu v roce 1985. Třetí období v roli "dívky titulků časopisu Sports Illustrated" bylo pravděpodobně přerušeno, když se objevila na titulce magazínu Life. Pořízková se objevila na první stránce magazínu Playboy ze srpna 1987, což zřejmě byla příprava na její nový kalendář s plavkami. O pár let dříve se objevila nahá v časopise GQ, kvůli čemu se cítila znepokojená.

Oba její kalendáře jsou z let 1988 a 1999, od fotografa Marco Glaviano, z nichž se prodalo statisíce kopií. Tímto se nastavil standard, který vydláždil cestu i pro jiné modelky jako Cindy Crawford pro jejich vlastní obrázkové kalendáře.

Pořízková byla dvakrát vybrána a zařazena časopisem People mezi padesát nejkrásnějších lidí na světě, v roce 1990 a 1992. Magazín Harper's Bazaar ji nominoval jednou z jeho deseti nejkrásnějších žen v roce 1992. Časopis American Photo ve svém prvním vydání ji prohlásil za modelku 80. let.

Objevovala se na titulních stránách velkého počtu časopisů po celém světě, zejména v období mezi 80. a 90-tými lety – včetně Vogue, ELLE, Harper's Bazaar, Self, a Glamour. Také je ztvárněna v reklamě na dietní nápoj Sprite.

V roce 1988 Pořízková vyhrála nejvyšší placený modelingový kontrakt s kosmetickou společností Estee Lauder, který jí přinášel 6 milionů dolarů ročně, čímž nahradila modelku Willow Bay. Strategie Estee Lauder koncem 80-tých let spočívala v oddálení se od pracující ženy a cílem byla mladá, dokonalá žena z vyšší třídy.

Paulína se objevila v knize modelek, autorem které je Marco Glaviano a ve Fashion Photography od Patrick DeMarchelier. Z pozdějších je to zmiňované pózování v plavkách pro LIFE magazín pár let dozadu. Také ji najdeme v knize od Herb Ritts s názvem Women.

Po porodu svého prvního dítěte, Pořízková věnovala méně a méně času modelingu a přešla k herectví v nezávislých filmech. Brzy dostala nový kontrakt jako vedoucí modelka pro Escadu. Na začátku roku 2001 byla hostitelkou televizní show na E! network's Style Channel.

V roce 2005 se dostala do katalogu známé Victoria's Secret.

O Multimediaexpo.cz — Redakce

Nový server Multimediaexpo.eu – Intel Xeon E3 , 32 GB RAM ECC DDR4 , internet : 1 000 Mbps

Začínáme budovat novou krásnou encyklopedii na novém serveru — www.multimediaexpo.eu !
Už potřetí jsme začínali od "nuly" a potřetí jsme to dotáhli na 300 000 článků !
Poprvé to bylo 20. února 2012, podruhé to bylo 3. července 2014 a aktuálně potřetí – 20. května 2017 !
NAHORU
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace