Česká hokejová extraliga 2000/2001

Z Multimediaexpo.cz

Fakta

Systém soutěže

Všech 14 účastníků se v základní části utkalo nejprve čtyřkolově každý s každým. Prvních 8 celků postoupilo do play off, které se hrálo na tři vítězná utkání (čtvrtfinále na 4 vítězná utkání). Celek na 14. místě musel svoji extraligovou příslušnost obhajovat v baráži o extraligu, do které postoupil vítěz 1. ligy. Baráž o extraligu se hrála na 4 vítězná utkání.

Tabulka základní části

Poř. Tým Zápasy Výhry Výhry v prodloužení Remízy Porážky Porážky v prodloužení Skóre Body

Utkání Finalista Finalista Výsledek Branky
1.utkáníHC Slovnaft Vsetín---- HC Sparta Praha3:2 po prodloužení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)22:19 Jiří Dopita, 36:20 Jan Lipianský, 67:41 Jiří Dopita
25:45 Michal Broš, 39:31 Jiří Zelenka
2.utkáníHC Slovnaft Vsetín---- HC Sparta Praha3:4 (2:0, 1:1, 0:3)0:43 Radim Tesařík, 16:48 Martin Paroulek, 28:55 Jan Pardavý
30:00 Jiří Zelenka, 44:10 Michal Sivek, 49:52 Vladimír Vůjtek, 58:11 Pavel Kašpařík
3.utkáníHC Sparta Praha---- HC Slovnaft Vsetín3:6 (1:2, 1:2, 1:2)7:05 Jaroslav Nedvěd, 20:30 Jiří Zelenka, 47:22 Richard Žemlička
11:46 Jiří Dopita, 16:49 Jan Pardavý, 34:24 Jan Srdínko, 39:44 Jiří Dopita, 40:26 Jiří Dopita, 47:44 Jiří Dopita
4.utkáníHC Sparta Praha---- HC Slovnaft Vsetín1:4 (1:0, 0:1, 0:3)14:32 Michal Sivek
26:13 Martin Paroulek, 52:14 Jiří Burger, 53:49 Ondřej Veselý, 59:18 Roman Stantien

Celkový vítěz HC Slovnaft Vsetín 3 : 1 na zápasy nad HC Sparta Praha
V play-off je 1, 2 a 5 utkání hráno doma. V utkáních o 3. místo je první utkání hráno doma.

Baráž o extraligu

HC Becherovka Karlovy Vary uhájily svoji extraligovou příslušnost i pro další ročník.

Zlato HC Slovnaft Vsetín Brankáři: Jaroslav Kameš, Ivo Pešat
Obránci: Radim Tesařík, Jan Srdínko, Alexej Jaškin, Milan Nedoma, Petr Kuboš, Martin Štrbák, Pavel Augusta, Pavel Zubíček, Zbyněk Spitzer, Michal Šafařík
Útočníci: Jan Pardavý, Jiří Dopita, Jan Tomajko, Martin Paroulek, Jiří Burger, Ondřej Veselý, Luděk Krayzel, Jan Lipianský, Roman Stantien, Jan Sochor, Radim Kucharczyk, Petr Vampola, Petr Žajgla, Jiří Hudler, Josef Lang, Robin Kovář, Jiří Jantovský, Tomáš Demel
Trenéři Zdislav Tabara a Jan Neliba
Stříbro HC Sparta Praha Brankáři: Petr Bříza, Petr Přikryl
Obránci: František Ptáček, Jaroslav Nedvěd, Libor Zábranský, Pavel Šrek, Vlastimil Kroupa, Johnathan Aitken, Michal Dobroň, Martin Holý, Jan Hanzlík
Útočníci: Patrik Martinec, Ondřej Kratěna, Richard Žemlička, Vladimír Vůjtek, Jaroslav Hlinka, Jiří Zelenka, Petr Hrbek, Martin Chabada, Michal Broš, Michal Sivek, Václav Novák, Pavel Kašpařík, Josef Slanec, Petr Kanko, David Hnát, Tomáš Netík, Daniel Volráb
Trenéři Václav Sýkora a Pavel Hynek
Bronz HC Vítkovice Brankáři: Martin Prusek, Jiří Trvaj
Obránci: Dmitrij Jerofejev, Radek Philipp, Vítězslav Škuta, Lukáš Zátopek, Lukáš Galvas, Daniel Zápotočný, Daniel Seman, Jan Výtisk, Petr Jurečka, Jan Kobezda, Daniel Vilášek
Útočníci: David Moravec, Josef Štraub, Martin Procházka, Roman Kaděra, David Pospíšil, Tomáš Sršeň, Ivan Padělek, Zdeněk Pavelek, Martin Tomášek, Pavel Selingr, Marek Ivan, David Mikšan, Robert Najdek, Richard Brančík, Zbyněk Irgl, Rostislav Olesz, Jakub Hulva, Aleš Padělek, Martin Lamich, Kamil Suchánek