Hlavní strana

Z Multimediaexpo.cz

Vítejte v katalogu firem Multimediaexpo.cz
V jedinečném katalogu s téměř neomezeným prostorem pro Vaší prezentaci
.

Kompletní podmínky katalogu najdete v článku — Katalog firem a prezentací.

Naše základní výhody :
« Bez nutnosti instalace »…« Na vlastní doméně »…« Masivní podpora 330 národních jazyků ! »
« Plná integrace s velkou multimediální encyklopedií »…« 99,9% garantovaná dostupnost služby »
« NEOMEZENÝ přenos dat stažených každý měsíc ze serveru. »
« Navíc máte k dispozici sadu unikátních vlastností, které Vám nikdo jiný nenabídne ! »

Kategorie Katalogu firem

Obrázek dne

IronWolf Pro is designed to deliver reliable and dependable performance in 24x7 intensive workload environments.
Náš projekt má před sebou skvělou budoucnost !
Naše nové serverové disky přinesou vyšší rychlost
a 11 TB volného prostoru pro 5 000 000 fotografií !

Nové firmy

Zajímavosti

Víte, že...

Článek dne

Alicia Vikander from "Earthquake Bird" at Opening Ceremony (2019)

Alicia Amanda Vikander (* 3. října 1988), je švédská herečka, producentkabaletka.

Svou hereckou kariéru začala v sedmi letech, kdy účinkovala v göteburské opeře v muzikálu Kristina från Duvemåla, který napsali Björn Ulvaeus a Benny Andersson. V muzikálu hrála tři a půl roku a dále se v opeře objevila v muzikálech Za zvuků hudbyBídníci. V roce 1997 se účastnila dětské pěvecké soutěže s názvem Småstjärnorna, kde zpívala píseň od Helen Sjöholms s názvem „Du måste finnas“. Danou epizodu vyhrála a porotci ji chválili za její jevištní výkon.

Od devíti let trénovala balet na Svenska Balettskolan v Göteborgu. V patnácti letech se přestěhovala do Stockholmu, kde žila sama a chtěla se stát sólovou tanečnicí. Kvůli letním kurzům cestovala po celém světě, například se podívala do School of American Ballet v New Yorku. V šestnácti letech téměř opustila školu kvůli účinkování v televizním seriálu a uvědomila si svou vášeň k herectví. O několik let později musela upustit od své taneční kariéry kvůli zranění. Dvakrát se hlásila na hereckou školu, ale nebyla přijata. Oproti tomu zvládla přijímací zkoušky na právnickou školu, do které ale nikdy nechodila a místo toho se rozhodla stát se herečkou.

Svou profesionální hereckou kariéru začala v krátkých filmech ve svém rodném Švédsku. V celé Skandinávii se proslavila v populárním televizním seriálu Andra Avenyn, kde hrála v letech 20082010. Jejím filmovým debutem byla role Katariny v švédském filmu Milovaná. Film pojednává o problémové sekretářce Katarině, která se zoufale snaží uniknout svému životu. Za tuto roli získala obdiv u kritiků a mimo jiné získala cenu pro stoupající hvězdu na Filmovém festivalu ve Stockholmu a na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu a prestižní cenu Guldbagge pro nejlepší herečku. V roce 2011 ztvárnila hlavní roli Fragancie Fernandez ve filmu Korunovační klenoty.

V roce 2015 získala přízeň kritiků rolí Gerdou Wegener ve filmu Dánská dívka a získala za ní Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, čímž se stala druhou švédskou herečkou v historii, která tuto cenu získala. Také se objevila v roli umělé inteligence Evy v akčním filmu Ex Machina. Za roli byla nominována na Zlatý glóbus a na Filmovou cenu Britské akademie v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. Získala hlavní roli Very Brittain ve filmu Testament mládí, kde se objevila po boku Kita Haringtona a Emily Watson. Film byl příznivě přijat kritiky, stejně jako její výkon. Za roli Brittain byla nominována na cenu BIFA v kategorii nejlepší herecký výkon v britském nezávislém filmu. Dne 6. května 2016 bylo oznámeno, že spolu se svým agentem Charlesem Collierem založila produkční společnost Vikarious. V roce 2016 se objevila po boku Matta Damona ve filmu Jason Bourne. Jejím druhým filmem v roce 2016 byl The Light Between Oceans, kde se objevila po boku Michaela Fassbendera a Rachel Weisz.

Navíc dostala titulní roli v akčním rebootu Tomb Raider a zahrála si Laru Croft. Film byl uveden do kin 16. března 2018.
V roce 2019 si Vikanderová zahrála v krátkém filmu I Am Easy to Find režiséra Mikea Millse, který byl součástí stejnojmenného osmého alba skupiny The National. V témže roce si Vikanderová zahrála v psychologickém thrilleru Earthquake Bird po boku Riley Keoughové v režii Washe Westmorelanda pro společnost Netflix.

NAHORU