Česká hokejová extraliga 2005/2006

Z Multimediaexpo.cz

Fakta

Systém soutěže

Všech 14 účastníků se v základní části utkalo nejprve čtyřkolově každý s každým. Prvních 8 celků postoupilo do play off, které se hrálo na čtyři vítězná utkání. Celek na 14. místě musel svoji extraligovou příslušnost obhajovat v baráži o extraligu, do které postoupil vítěz 1. ligy. Baráž o extraligu se hrála na 4 vítězná utkání.

Tabulka základní části

Poř. Tým Zápasy Výhry Výhry v prodloužení Remízy Porážky v prodloužení Porážky Skóre Body

Utkání Finalista Finalista Výsledek Branky
1.utkáníHC Slavia Praha---- HC Sparta Praha3:4 na TS (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)10. David Hruška, 34. Vladimír Sobotka, 56. Tomáš Vlasák
11. Jakub Langhammer, 56. Tomáš Netík, 57. Petr Ton, rozhodující nájezd: Ondřej Kratěna
2.utkáníHC Slavia Praha---- HC Sparta Praha2:1 (2:0, 0:0, 0:1) 5. Michal Sup, 18. Michal Vondrka
52. Jan Marek
3.utkáníHC Sparta Praha---- HC Slavia Praha2:1 po prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) 53. Karel Pilař, 62. Josef Straka
5. Sobotka
4.utkáníHC Sparta Praha---- HC Slavia Praha3:2 (0:2, 0:0, 3:0) 41. Jaroslav Hlinka, 43. Petr Ton, 53. Michal Sivek
6. Ivo Prorok, 12. Ivo Prorok
5.utkáníHC Slavia Praha---- HC Sparta Praha3:2 (1:1, 1:1, 1:0) 10. Jan Novák, 24. Jan Novák, 46. Tomáš Divíšek
10. Jaroslav Hlinka, 34. Jaroslav Hlinka
6.utkáníHC Sparta Praha---- HC Slavia Praha3:0 (0:0, 2:0, 1:0) 23. Jakub Langhammer, 28. Jaroslav Hlinka, 59. Michal Sivek

Celkový vítěz HC Sparta Praha 4 : 2 na zápasy nad HC Slavia Praha
V play-off je 1, 2 a 5 utkání hráno doma. V utkáních o 3. místo je první utkání hráno doma.

Baráž o extraligu

Vsetínská hokejová uhájil svoji účast v extralize i pro další ročník. HC Slovan Ústí nad Labem zůstalo v 1. lize.