Z Multimediaexpo.cz

46. ročník 1988/89 se hrál pod názvem I. liga.

Obsah

Herní systém

12 účastníků hrálo v jedné skupině nejprve dvoukolově systémem každý s každým. Poté následovala tzv. nadstavbová část, kdy se mužstva umístěná po 22. kole na sudých místech utkala s mužstvy umístěnými na lichých místech dvoukolově, odvety se hrály bezprostředně po prvním utkání, a to na hřištích soupeřů. Výsledky z předchozích 22 kol se započítávaly.

Po takto odehraných 34 kolech se hrálo systémem play-off, kdy se utkali soupeři umístění na 1. a 8. místě, na 2. a 7. místě, na 3. a 6. místě a na 4. a 5. místě. Vítězové čtvrtfinále postoupili do semifinále, vítězové semifinále postoupili do finále.

V tomto ročníku se systémem play-off hrálo i o další umístění. Nejprve se utkaly týmy vyřazené v 1. kole pla-off, které se po 34. kole umístily nejlépe a nejhůře, a dvě mužstva "prostřední". Vítězové těchto duelů spolu hráli o 5. - 6. místo, poražení o 7. - 8. místo. Mužstva vyřazená v semifinále spolu hrála o 3. - 4. místo.

Byl změněn systém kvalifikace o I. ligu. Mužstva umístěná po 34. kole na 9. - 12. místě o účast v prolínací soutěži dvoukolově systémem každý s každým. Výsledky předchozích zápasů se do soutěže nezapočítávaly, ale mužstva před zahájením získávala bodové bonifikace podle umístění po 34. kole (mužstvo na 9. místě dostalo 3 body, mužstvo na 10. místě 2 body a mužstvo na 11. místě 1 bod). Dva nejlepší týmy této soutěže spolu hrály o 9. - 10. místo, poslední dva týmy hrály prolínací soutěž dvoukolově systémem každý s každým, jejímiž dalšími účastníky byly první dva týmy I. české národní hokejové ligy (DS Olomouc a Zetor Brno) a první dva týmy I. slovenské národní hokejové ligy (Plastika Nitra a Partizán Liptovský Mikuláš). Účast v příštím ročníku si zajistila nejlepší dvě mužstva prolínací soutěže.

Všechny série play-off (včetně sérií o umístění) byly hrány na 3 vítězné zápasy.