V pátek 26. dubna 2024 úderem 22 hodiny začíná naše nová
a opravdu velká série soutěží o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte hned zítra soutěžit o lákavé ceny !!

Amazon Kindle

Z Multimediaexpo.cz

Amazon Kindle 3

Amazon Kindle je čtečka elektronických knih založená na technologii elektronického papíru (jedinou výjimkou je tablet Kindle Fire), umožňující lepší čitelnost a mnohem větší výdrž na baterie oproti LCD. Zařízení je vyvíjeno a prodáváno společností Amazon.com. První generace zařízení byla uvedena na trh 17. listopadu 2007, druhá 9. února 2009 (označovaná jako Kindle 2), třetí (Kindle 3) 27. srpna 2010 a čtvrtá (označovaná jen jako Kindle a Kindle Touch) pak 28. září 2011.[1]

Tato zařízení mají rozměry odpovídající přibližně formátu papíru A5. 10. června 2009 uvedla společnost na trh první generaci řady Kindle DX a 19. ledna 2010 generaci druhou - tato zařízení mají rozměry odpovídající formátu papíru A4. Prostřednictvím zařízení mohou být také přímo zakoupeny a přijaty elektronické knihy z internetového obchodu společnosti Amazon.com. Společnost již prodala několik milionů těchto zařízení.

Elektronické knihy mohou být nahrávány do zařízení pomocí USB nebo bezdrátově. V případě bezdrátového nahrávání je použita technologie Wi-Fi či 3G (EDGE/GPRS, pokud není 3G dostupné), v případě nahrávání knih zakoupených v internetovém obchodě Amazon je tato služba bezplatná. 3G služba (označovaná jako Whispernet) je dostupná ve více než 100 zemích světa včetně České republiky.

Reference

  1. Novinky od Amazonu: 2× čtečka a tablet Kindle Fire


Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Amazon Kindle