Ana Johnsson

Z Multimediaexpo.cz

Ana Lovisa Johnsson (* 4. října 1977, Göteborg, Švédsko) je švédská rocková zpěvačka.

Obsah

Životopis

Ana Johnsson se narodila v Göteburgu a později se přestěhovala do obce Sunne v provincii Värmland na jihozápadě Švédska. Během studia na střední škole odjela coby výměnná studentka do Spojených států, kde se závodně věnovala snowboardingu. V roce 2001 se vrátila do svého rodného Švédska, dokončila střední školu a začala se věnovat své kariéře.

Hudba

Ana Johnsson se zúčastnila švédské verze soutěže Popstars (soutěž podobná Pop Idol), kterou vyhrála. Vstoupila do hudební skupiny Excellence, s kterou po nějakou dobu vystupovala. Skupinu ale později opustila a pokračovala jako sólová zpěvačka. Na podzim roku 2003 vydala singl The Way I Am, který byl populární zejména ve Švédsku a Německu. V roce 2004 bylo vydáno album Cuz I Can prodávané pouze na švédském území. Téhož roku byla Ana Johnsson požádána o spoluúčast na soundtracku k filmu Spiderman 2 a měla pro film nazpívat jednu píseň. Tou se stal její doposud nejprodávanější singl, We Are.

Především díky We Are mohla vydat svoje druhé album – The Way I Am, které je sice obsahově velmi podobné prvnímu albu, ale na rozdíl od něj bylo vydáno celosvětově.

V říjnu roku 2006 vyšlo její třetí album nazvané Little Angel. Ještě před tím, 12. července 2006 ve švédských rádiích zazněl úvodní singl alba, Days of Summer.

Alba

  • Cuz I Can (2004) – pouze ve Švédsku
  • The Way I Am (2004) – celosvětové album
  • Little Angel (2006)

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Ana Johnsson