Black-Friday-2019-06-Multimediaexpo.png

Ana Johnsson

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Ana Lovisa Johnsson (* 4. října 1977, Göteborg, Švédsko) je švédská rocková zpěvačka.

Obsah

Životopis

Ana Johnsson se narodila v Göteburgu a později se přestěhovala do obce Sunne v provincii Värmland na jihozápadě Švédska. Během studia na střední škole odjela coby výměnná studentka do Spojených států, kde se závodně věnovala snowboardingu. V roce 2001 se vrátila do svého rodného Švédska, dokončila střední školu a začala se věnovat své kariéře.

Hudba

Ana Johnsson se zúčastnila švédské verze soutěže Popstars (soutěž podobná Pop Idol), kterou vyhrála. Vstoupila do hudební skupiny Excellence, s kterou po nějakou dobu vystupovala. Skupinu ale později opustila a pokračovala jako sólová zpěvačka. Na podzim roku 2003 vydala singl The Way I Am, který byl populární zejména ve Švédsku a Německu. V roce 2004 bylo vydáno album Cuz I Can prodávané pouze na švédském území. Téhož roku byla Ana Johnsson požádána o spoluúčast na soundtracku k filmu Spiderman 2 a měla pro film nazpívat jednu píseň. Tou se stal její doposud nejprodávanější singl, We Are.

Především díky We Are mohla vydat svoje druhé album – The Way I Am, které je sice obsahově velmi podobné prvnímu albu, ale na rozdíl od něj bylo vydáno celosvětově.

V říjnu roku 2006 vyšlo její třetí album nazvané Little Angel. Ještě před tím, 12. července 2006 ve švédských rádiích zazněl úvodní singl alba, Days of Summer.

Alba

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Ana Johnsson
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace