BAR 006

Z Multimediaexpo.cz

B.A.R 006 byl šestým vozem formule 1 týmu Lucky Strike Bar Honda, který se účastnil mistrovství světa v roce 2004.

Obsah

Popis

Páté místo v poháru konstruktéru v roce 2003 s typem 005, hnalo konstruktéry do vývoje nového vozu s cílem umístit se mez prvními třemi. Největší vývoj prodělala převodovka, celá z karbonových kompozitů s lehčími převodovými poměry. Motor i celé šasi je nepatrně kratší. Šasi je tužší a má nižší těžiště. Aerodynamické prvky byly optimalizovány na základě výsledku z předešlého roku a tvrdé práce v aerodynamickém tunelu. Změnou je také přechod k pneumatikám Michelin což si vyžádalo velké množství testu , kde se najelo přes 10 000 km a spotřebovalo se na 1000 pneumatik. B.A.R 006 byl příjemným překvapením sezóny a spolu s vozy Renault byl nejvážnějším soupeřem Ferrari. B.A.R skončil v poháru konstruktéru na 2 místě a v šampionátu jezdců díky výkonům Jensona Buttona na 3 místě.

Výsledky v sezoně 2004

(Legenda, tučně vyznačené závody znamenají zisk pole position, kurzívou nejrychlejší kolo závodu)

Rok Šasi Motor Pneu Jezdci 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Pořadí Body