Benetton B200

Z Multimediaexpo.cz

Benetton B200 byl 15. vozem Formule 1 týmu Benetton, který se účastnil mistrovství světa v roce 2000.

Obsah

Popis

B200 byl navržen s cílem být konzistentně rychlý a spolehlivý a moc se neodchylovat od předešlé verze. Vůz je detailně propracován hlavně po stránce aerodynamiky, tým uvedl do provozu vlastní aerodynamický tunel a spolupracoval tu s italským výrobcem motoru Playlife tak aby motor byl co nejvíce uzpůsobený vozu. Také vývojové a technické oddělení týmu doznalo značných změn, odešel dosavadní technický ředitel a týmový manager Joan Villadelprat a hlavní návrhář Nick Wirth byl nahrazen Timem Denshamem.

Benetton

Technická data

• Převodovka: Benetton 6 stupňová poloautomatická.

Výsledky v sezoně 2000

(Legenda, tučně vyznačené závody znamenají zisk pole position, kurzívou nejrychlejší kolo závodu))

Rok Šasi Motor Pneu Jezdci 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Body Pořadí