Black-Friday-2019-06-Multimediaexpo.png

Bezva finta

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Bezva finta (v originále Hold-Up) je kanadsko-francouzský film z roku 1985. Režíroval Alexandre Arcady. Film byl natočen podle povídky Quick Change od Jay Cronleye, podle které byl později natočen i film Rychlá změna s Billem Murrayem

Děj

Grimm (Jean-Paul Belmondo) se rozhodne spolu se dvěma společníky - přítelem Georgem a jeho milenkou Lisou vykrást Kanadskou banku. George a Lisa jsou jako komplicové mezi návštěvníky banky v okamžiku, kdy Grimm převlečený za klauna vejde do banky, zajme strážného a hrozí, že vyhodí banku do povětří. Rukojmí zavře do sejfu. Během telefonického vyjednávání s policií ale pracuje na útěku. Objedná si pizzu, do které mu policie dává uspávací prostředek. Pizzu dá ale sníst strážnému a poté jej spícího propouští jako první z rukojmích. Druhým propuštěným rukojmím je George, který hraje hysterického. Tvrdí, že jej klaun bil a že hrozí všem zastřelením. Další propuštěnou je těhotná Lisa, která naopak tvrdí, že klaun se chová zdvořile. Čtvrtým propuštěným je stařík, který nechce vypovídat, dokud nezavolá manželce. V telefonní budce ale místo manželky zavolá policii a zjistíme, že jde o převlečeného klauna.

Trojlístek je sice i s penězi (které byly schovány v břiše „těhotné“ Lisy) venku z banky, ale musí se s nimi dostat na letiště a pak do Evropy. Cestu jim komplikují policejní zátarasy, tlustý řidič Lasky i natvrdlý taxikář Jeremie, takže letadlo stihne pouze Lisa s penězi. Ta ale v průběhu útěku zjistí, že George je jen ubohý hlupák a chce utéci jen s Grimmem, který tuto možnost odmítá, protože nehodlá svého přítele George zradit.

Herecké obsazení

Herec Ztvárněná role
Jean-Paul Belmondo Grimm
Kim Cattrall Lisa
Guy Marchand Georges
Jacques Villeret Jeremie
Jean-Claude de Goros Inspektor Fox
Jean-Pierre Marielle Simon Labrosse
Tex Konig Lasky

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace