BlackBerry

Z Multimediaexpo.cz

Přístroj BlackBerry

BlackBerry je kombinace služeb a hardware vyvinutá firmou Research in Motion (RIM), která umožňuje neustálou synchronizaci dat v handheldu a na firemním serveru.

BlackBerry Enterprise Server (BES) je serverový software zajišťující komunikaci a synchronizaci se zařízeními BlackBerry handheld.

BlackBerry handheld je univerzální zařízení, které poskytuje hlasové a datové služby. S tímto zařízením lze telefonovat, komunikovat prostřednictvím SMS zpráv, přes GPRS/EDGE služby pracovat s firemní elektronickou poštou včetně příloh, synchronizovat schůzky na firemním serveru, „surfovat“ po internetu nebo přistupovat k firemním aplikacím.

Tato služba existuje ve dvou variantách - firemní řešení a řešení pro zákazníky bez vlastní emailové infrastruktury - prostřednictvím internetových providerů.

BES je „provázán“ ve firemním prostředí s poštovním serverem (Microsoft Exchange, Lotus Domino nebo Novell GroupWise) na straně zákazníka. BES se poté stará o předávání e-mailů a ostatních událostí na koncové zařízení (handheld).

Zákazník může mít vlastní BlackBerry Enterprise Server, kdy mobilní operátor nabízí zákazníkovi jen SIM karty a koncové zařízení.

Obsah

Podmínky využití služby

Pokud zájemce o službu BlackBerry nevlastní BES, musí mít k dispozici:

Pro každého uživatele musí být zakoupena licence pro BES. Koncový uživatel musí mít aktivní službu GPRS. Služba musí být aktivována i v systémech dodavatele - RIM. Aktivace je provedena automaticky - prvním použitím přístroje, deaktivaci je nutné provést manuálně v databázi dodavatele.

BlackBerry® Internet Service

on-line přístup k e-mailům na BlackBerry zařízeních bez nutnosti investice do vlastního vybavení on-line synchronizaci až 10 e-mailových schránek od různých poskytovatelů, kteří povolují POP3 nebo IMAP4 (např. Seznam, Centrum nebo Gmail) práci s přílohami ve standardních formátech (obrázky, Word, Excel, PowerPoint, ZIP, Adobe Reader) další funkce – web browsing, instant messaging velmi jednoduché nastavení přímo z telefonu bez nutnosti IT podpory vysoký komfort práce s e-maily díky BlackBerry terminálům a jejich prostředí (QWERTZ klávesnice) jednoduchost ovládání, stabilita, vysoký stupeň zabezpečení

BlackBerry v České republice

V České republice poskytují službu všichni mobilní operátoři T-Mobile, Telefónica O2 Czech Republic a Vodafone.

Alternativy

Alternativou je MS Exchange ActiveSync a metoda DirectPush ( DirectPush je v MS Exchange 2003 od SP2 ). Pokud vlastníte BlackBerry zařízení a chcete synchronizovat proti MS Exchange, lze použít program AstraSync.

Galerie ikon (celkem 20)

Související články

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
BlackBerry
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
BlackBerry