Bratři Ebenové

Z Multimediaexpo.cz


Bratři Ebenové je název české hudební skupiny, kterou tvoří bratři Kryštof, Marek a David Ebenové. V roce 1979 získala skupina interpretační cenu na festivalu Porta v Olomouci. V první polovině 90. let 20. století příliš nekoncertovali, z popudu Zdeňka Vřešťála a s pomocí Karla Plíhala ale natočili spolu s muzikanty z kapely Etc..., kontrabasistou Jaromírem Honzákem a Ivou Bittovou úspěšné album Tichá domácnost. Album vyšlo, ale aktivita kapely byla minimální, více koncertují až v současnosti, po úspěchu s albem Já na tom dělám, na kterém kromě hostů z Tiché domácnosti zpívá jednu píseň také Jiří Schmitzer a kde se v roli Senecta v jedné písni objevuje i Jiří Bartoška. Všichni tito hosté a Stanislav Předota a Ondřej Maňour ze souboru Schola Gregoriana Pragensis, který vede David Eben, také vystupují na koncertním DVD, které bylo natočeno o dva roky později.

Obsah

Diskografie

Marek Eben se také objevil na živém DVD skupiny Sto zvířat Jste normální?, kde zazpíval píseň Já na tom dělám. Bratři Ebenové se svými spoluhráči nahráli také CD Muž, který sázel stromy (2008), text novely Jeana Giona čte Marek Eben, který také složil hudbu. Marek Eben složil také hudbu a texty písní pro dramatizaci knihy Kouzelný kalendář Josteina Gaardera (3CD, 2008).

Filmové záznamy

  • televizní pořad Profil skupiny Bratři Ebenové (1990) režie Jan Bonaventura, Česká televize.

Literatura

  • Marek Eben a jeho bratři, vydalo nakladatelství Folk & Country v roce 1997, ISBN neuvedeno?, EAN 8595071 900134, zpěvník,

Galerie

Externí odkazy