Courteney Cox

Z Multimediaexpo.cz

Courteney Bass Cox
Společná fotografie představitelů FRIENDS

Courteney Bass Cox Arquette, narozena Courteney Bass Coxová, (* 15. června 1964 v Alabamě) je americká televizní herečka a příležitostná modelka. Její nejznámější role, je role Monicy v seriálu Přátelé.

Osobní život

Narodila se podnikateli a chůvě v Alabamě, později se její otec přestěhoval na Floridu a ona s matkou a jejím přítelem do New Yorku. Po vystudování střední školy začala studovat architekturu na Mount Vernon College for Women. Nedokončila jí a začala se věnovat práci modelky a herečky.

Později byla přítelkyní Iana Copelanda, Adama Duritze a Michalea Keatona. Poté potkala Davida Arquetta a 12. června 1999 si ho vzala při Anglikánském obřadu. Později se Courteney a Davidovi narodila dcera Coco Riley Arquettová.

V roce 1999 se Courteney podrobila laserové operaci očí.

Kariéra

Courteney je první ženou, která vyslovila slovo perioda v televizi, bylo to v reklamě na tampony Tampax. Později hrála v klipu Bruce Springsteena a několika seriálech jako např. Seinfeld. V roce 1993 začala hrát v seriálu Přátelé. Hrála také ve filmech jako Ace Ventura: Zvířecí detektiv, Vřískot, Vřískot 2 a Vřískot 3

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Courteney Cox