Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Florence Welch

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Florence and the Machine-01

Florence Leontine Mary Welch (* 28. srpna 1986, Londýn) je britská skladatelka a zpěvačka, známá především jako frontmanka kapely Florence and the Machine.

Obsah

Život

Narodila se jako dcera Evelyn Welch, univerzitní profesorky, a Nicka Welche, který pracoval v reklamě. Oba rodiče Florence svým způsobem ovlivnili. Otec například tím, že Florence učil poslouchat Ramones.

Začala zpívat už jako malá v kostele, kde byla fascinovaná propojujícími se hlasy. To, že chce v hudbě dosáhnout něčeno velkého si uvědomila, když navštívila jednu přednášku své matky na univerzitě. Viděla, jak celý dav lidí upřel svou pozornost jen k jedné osobě, k Evelyn. A v tu chvíli si Florence uvědomila, že tohoto chce dosáhnout prostřednictvím hudby.

Studovala výtvarnou školu, kterou ale nedokončila a šla se věnovat hudbě.

Hudební kariéra

Počátky

V roce 2007 Florence nahrávala s kapelou Ashok album Plans, vydané pod labelem Filthy Lucre/About Records. Již na tomto albu se objevila první verze pozdějšího hitu „Kiss with a Fist“, který se tehdy jmenoval „Happy Slap“. Podepsala sice s manažerem kapely Ashok kontrakt, který později ukončila kvůli pocitu, že není v té správné kapele. Říká se, že Florence zaujala současného manažera Florence and the Macnihe Maireada Nashe na záchodě, kde ho si zpívala písničku Etty James Something’s Gonna Hold On Me.

Florence and the Machine

Florence si kolem sebe později uskupila čtveřici muzikantů a začali si říkat Florence and the Machine. Název kapely vznikl původně jako vtip Florence a její kamarádky, jedna z původních podob názvu kapely byla Florence Robot Was a Machine . Postupem času se název zkrátil do současné podoby.

Lungs

Nejdříve byl vydán singl The Dog Days Are Over, poté v roce 2009 vydává Florence and the Machine debutové album Lungs, které hned po vydání začalo útočit na žebříčky prodávanosti.

Ceremonials

V roce 2011 vydávají s Florence and the Machine druhé album, Ceremonials. Většina alba se nahrávala v proslulých londýnských studiích na Abbey Road. Singlem alba se stala píseň Shake It Out

Ostatní projekty a hostování

V roce 2010 Florence hostovala jako vokalistka na albu Fatboy Slim, Here Lies Love. Podílela se také na soundtracku k filmům ze ságy Stmívání.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Florence Welch
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace