Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Homer Simpson

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Homer Simpson (2006)

Homer Jay Simpson hlavní postavou amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Je manželem Marge Simpsonové a otcem Barta Simpsona, Lízy Simpsonové a Maggie Simpsonové.

I když je často zobrazován jako nenasyta, lenoch nebo hlupák, občas disponuje zajímavou inteligencí. Homer se stal populární postavou a americkým idolem. Homer pracuje ve Springfieldské jaderné elektrárně jako bezpečnostní technik. Jeho nejlepší přátelé jsou Lenny Leonard, Carl Carlson, Vočko Szyslak a Barney Gumble. Má bratra Herberta Powella.

V České republice ho dabují Vlastimil Bedrna (1. - 12. série) a Vlastimil Zavřel (13. a další série).

Homer Simpson ztělesňuje americké stereotypy: je líný, hulvátský, poměrně nevzdělaný, obézní, netolerantní, nejapný a silný alkoholik. Má uvolněné cítění reality, ale dokáže se vzchopit a být pohotový. Přes očividný dělnický status, prožívá množství mimořádných dobrodružství, dokonce cestuje vesmírem jako astronaut. Nosí kontaktní čočky.

Homer Simpson získal oblibu znepokojeným bručením „D'oh!“ , které je zkrácenou formou Jimmyho Finlaysonova „Dooooh“ z filmu Laurel and Hardy.

Matt Groening dal Homerovi jeho jméno po svém vlastním otci Homerovi Groeningovi, přičemž toto jméno dal i svému prvorozenému synovi. Při bližším pohledu vypadá Homerovo ucho a vlasy nad ním jako M a G jako jméno autora.

Homer vystřídal za svůj život hodně povolání, tady jsou dosavadní:

Příčiny jeho tuposti

Související články

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace