Slavíme 14. výročí existence naší Encyklopedie !
Nyní začíname budovat super balíček 71 000 souborů (142 000 editací),
který kolem 28. prosince rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...

Ivana Christová

Z Multimediaexpo.cz

Ivana Christová (* 10. srpna 1970, Československo) je první novodobá Miss Československa slovenské národnosti z roku 1989 a jedna z nejvýraznějších vítězek soutěže československé Miss v historii.

Dnes je podnikatelkou. Již od svého mládí zpívala a tančila v amatérském východoslovenském folklórním souboru, věnovala se po nějakou dobu také zpěvu, nahrála několik alb, hostovala v řadě zábavných pořadů.

O jejím vítězství porota rozhodla v podstatě jednohlasně, i když publikum s výrokem poroty nesouhlasilo a dalo to najevo hlasitým pískotem v Paláci kultury a sportu v Ostravě Vítkovicích, kde se první (a dále ještě druhý a desátý) ročník Miss konal. Zatímco ostatní finalistky podlehly tehdejším trendům natupírovaných vlasů a výrazného líčení, Ivana to odmítla a ponechala si své dlouhé vlasy sčesané nahladko, což zvýraznilo dokonalou symetrii její tváře. Její vítězství ale nenadchlo ani tehdejší sponzory a investory soutěže a proto byli proti Ivanině účasti na světových soutěžích. Na Miss World i Miss Universe byla vyslána 1. vicemiss Jana Hronková (na Miss Universe se dostala do Top 10). Ivana vyjela na méně prestižní soutěž Miss Maja International 1989, kterou ovšem jednoznačně vyhrála. Po vítězství začala působit ve Spojených státech jako modelka (nezúčastnila se ani dalšího ročníku soutěže a své nástupkyni nepředala korunku mimo jiné i kvůli tehdejším nepřátelským vztahům s prezidentem soutěže Milošem Zapletalem, které se urovnaly až koncem 90. let. Christová mu nemohla zapomenout to, že ji nevyslal na světové soutěže.

Externí odkazy