V pátek 26. dubna 2024 začala naše nová
a velká série soutěží o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte rychle soutěžit o lákavé ceny !!

Malá kopaná

Z Multimediaexpo.cz

Malá kopaná je míčový sport velmi podobný známějšímu futsalu. Populární je zejména ve střední Evropě. V České republice funguje od roku 1971 v roce 1998 byl založen Českomoravský svaz malé kopané, který vzešel z aktivity moravských městských lig a zejména Brna. Poslední Mistrovství České republiky se konalo v Pardubicích v červnu roku 2008. Za giganty české malé kopané se dá označit Jihlava, Pardubice a Brno, s ohledem na jejich předchozí úspěchy na MČR.

Pravidla

Od futsalu se tento sport liší velikostí míče 5., hrací plochy a hrací dobou 2x30 minut. Auty se vhazují a týmy nastupují v sestavě 5 hráčů a jeden brankář. Tresty a karetní napomenutí jsou stejné jako v kopané. Pokud je ovšem hráč potrestán červenou kartou, může po deseti minutách nastoupit do pole zpět hráč jiný (to je ovšem uplatňováno jen v některých městských ligách). Vyloučený hráč již nesmí do utkání zasáhnout.

Haunspalka

Zcela mimo toho co bylo uvedeno stojí historie Hanspaulské ligy hrané v Praze. V osmi ligách v 63 skupinách hraje v hlavní soutěži 756 mužstev dále 96 vetránských mužstev a 24 superveteránských. Historie Hanspaulky začíná v roce 1971 a rozmach pak v roce 1975. Nejlepší mužstva z 1. Hanspaulské ligy se Mistrovství ČR prakticky nezúčastňují a tak je reprezentační mužstvo ČR v malé kopané tvořeno bez nejlepších pražských hráčů a je to vlastně výběr Moravy (zejména Brna) doplněn o hráče z Jihlavy a Příbrami...

Externí odkazy