Matt LeBlanc

Z Multimediaexpo.cz

Matthew Steven LeBlanc
Společná fotografie představitelů FRIENDS

Matthew Steven LeBlanc (* 25. července, 1967 v Newtonu, Massachusetts, USA) je americkým hercem nominovaným na Cena Emmy a Zlatý Glób. Jeho nejznámější role je Joey Tribbiani v seriálu Přátelé a v seriálu Joey.

Osobní život

Narodil se otci s irskými, holandskými, britskými a francouzskými kořeny a matce s italskými kořeny. V roce 1985 vystudoval střední školu v Newtonu. Má mladšího bratra Justina LeBlanca. Jméno LeBlanc ve francouzštině znamená bílý. 3. května 2003 uzavřel manželství s Mellisou McKneightovou a 8. února 2004 se jim narodila dcera Marina Pearl LeBlanc. Narodila se s vrozeným benigním nádorem na mozku. 6. října 2006 se rozvedli. Nyní chodí s herečkou ze seriálu Joey - Andreou Andersovou.

Kariéra

Před zahájením kariéry herce byl Matt LeBlanc modelem. Jeho fotografie byla v roce 1991 na obálce časopisu Spartacus International Gay Guide. Později hrál ve videoklipu Alanis Morissette Walk Away. Později hrál v seriálu Přátelé a v několika filmech jako jsou Ztraceni ve vesmíru, Charlieho andílci. V květnu roku 2006 bylo ukončeno i vysílání seriálu Joey.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Matt LeBlanc