Multimediaexpo.cz:Nominace nejlepších článků

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Tato stránka je určena k posuzování článků, které kandidují na umístění na stránce Multimediaexpo.cz:Nejlepší články. Pokud jde o hlasování, jako u všech hlasování na wikipedii platí, že hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé, jejichž účty byly založeny před počátkem hlasování. Hlasovat mohou redaktoři, kteří mají alespoň 80 editací v článcích.

Uskutečněná hlasování se přesouvají do archivu, úspěšné články naleznete v kategorii Nejlepší články.

Obsah

Nápověda

Nejlepší článek a jeho nominace

Článek se shledává „nejlepším“ (tj. mimořádně kvalitním) ve dvoustupňovém procesu. Nejprve je článek nominován (každý může nominovat i vlastní články) a po 3 týdny je možné se k jeho nominaci vyjádřit a zároveň článek rozšířit a vylepšit. Po uplynutí minimálně 3 týdnů (pokud je zřejmé, že jeho úpravy a diskuse o nich dosud neskončily nebo že mu nebyla věnována dostatečná pozornost, tak by se do hlasování dávat neměl) článek postupuje k hlasování, které trvá 14 dní a ve kterém potřebuje získat 3/4 hlasů, aby byl umístěn do seznamu nejlepších článků. Vhodné je, aby článek poslední týden před zahájením hlasování strávil v sekci finální diskuse (tento týden se započítává do tří týdnů pro diskusi).

Nejlepší články by měly být pod zvýšenou kontrolou – apelujeme tedy na zkušené pisatele, které lze považovat za odborníky na problematiku článku zařazeného mezi nejlepší (alespoň v rámci Multimediaexpo.cz), aby si ho zařadili mezi sledované články a dohlíželi na to, aby nebyl dalšími editacemi poškozen.

Jak se pozná nejlepší článek

Při posuzování článků pamatujte, že články budou mimo jiné sloužit jako články vzorové. K usnadnění rozhodování vizte Multimediaexpo.cz:Dokonalý článek a Jak mají vypadat nejlepší články. Než odevzdáte hlas, přemýšlejte především, zda článek je

Jak navrhnout článek na nejlepší

Stručný návod

  1. Na tuto stránku vložte {{/Machu Picchu}} a uložte stránku
  2. Po uložení se zde objeví červený odkaz Multimediaexpo.cz:Nominace nejlepších článků/Machu Picchu, klikněte na něj
  3. Napište === [[Machu Picchu]] === a zdůvodnění a uložte to.
  4. Na začátek diskusní stránky článku vložte šablonu {{NNC}}.

Podrobnější vysvětlení

Pokud se Vám líbí třeba článek Machu Picchu, přidáme do seznamu níže takovýto "vkládací" odkaz na budoucí podstránku Multimediaexpo.cz:Nominace nejlepších článků/Machu Picchu:

{{/Machu Picchu}}

Ten v budoucnu zajistí, že obsah podstránky, jakmile ji založíme, bude vkládán do hlavní stránky nominací. Zatím se kód po uložení (nebo v náhledu) projeví pouze jako červený odkaz. Po kliknutí na něj vytvoříme podstránku vložením samotného textu. Ten by měl obsahovat odůvodnění, datum vložení nominace a oddělení diskuse. Když uběhne základní lhůta pro diskusi, může navrhovatel přidat sekci Hlasování, do níž ostatní přidávají své hlasy. Výsledek může vypadat například takto:

=== [[Machu Picchu]] ===
Božský článek, který má vše, co mít má...včetně obrovským panoramatických fotek.  Nominuji 28. 11. 2013
==== Hlasování ====
===== Pro zařazení =====
===== Proti zařazení =====
==== Diskuse ====
* Souhlas, velice encyklopedicky významné, dostatečně velký článek plný obrázků. Redaktor číslo 356
* Chtělo by to ještě více externích odkazů...a více literatury. Redaktor číslo 2376

Nezapomeňte na začátek diskusní stránky ke článku samému vložit šablonu {{NNC}}.

Doporučení k hlasování


(Použijte v případě, že se Vám tu ukazují zastaralé verze podstránek.)

Hlasuje se

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace