Nápověda:Editujte s odvahou

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Stránky typu MediaWiki nebudou dobře fungovat, pokud v sobě nenajdete kousek odvahy. Je nutné se přemoci a začít editovat: opravovat pravopisné chyby a překlepy, přidávat další informace do článků, upřesňovat formulace atd.

Všechny tyto činnosti jsou naprosto v pořádku. Právě takovým způsobem Multimediaexpo funguje a toto od vás všichni očekávají.

Nikdy se neptejte: „Proč jsou v tom článku chyby?“ Jsou tam, protože jste je VY neopravili! Takže když něco zahlédnete, nestůjte, nečekejte, vyhrňte si rukávy a dejte se do práce. A takhle to začíná. Přesvědčíte se sami.

Pokud si nadále nejste jisti, pokusíme se to vysvětlit podrobněji. Prostě když uvidíte článek, který obsahuje chybu, trapné vtípky nebo je zcela nesmyslný, na nic se neohlížejte a článek opravte, upravte, nebo jej napište celý znova, úplně od začátku.

Věci, o kterých pochybujete, přemístěte na stránku „Diskuse“ u článku. Taková je podstata Multimediaexpo a taková zůstane na věčné časy.

Nesmíte si však myslet, že to, co vy napíšete do článku, nemůže být během jedné minuty nemilosrdně změněno. Nesmíte si to brát jako útok na svou osobu. Záměrem všech je vytvořit z Multimediaexpo nejlepší encyklopedii na světě, která je zároveň bezplatná. Dobrá, předpokládejme, že jsme vás přesvědčili k odvážnému editování článků.

Vzniká tedy otázka: Jak na to?


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace