Black-Friday-2019-05-Multimediaexpo.png

Nápověda:Hledání

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Na této stránce můžete získat informace, jak hledat a najít informace na Multimediaexpo.cz.

Obsah

Abecední seznam všech stránek

Seznam všech stránek v hlavním jmenném prostoru se nachází na stránce Speciální:Allpages. Tímto seznamem můžete začít listovat u stránek, které začínají příslušným písmenem:

! A Á B C Č D Ď E É F G H Ch I Í J K L Ľ M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú V W X Y Ý Z Ž

Poznámka: Aktuální verze programu MediaWiki zatím neumí správně pracovat s českým řazením, proto všechna písmena s diakritikou jsou ve skutečnosti zařazena až na konci seznamu (totéž platí i jinde na našem serveru).

Tlačítko Jít na

Pokud znáte název článku, který hledáte (např. Janet Jackson), můžete ho zadat do rámečku Hledat a kliknout na tlačítko Jít na. Toto tlačítko vás přesune na stránku s příslušným názvem. Pokud neexistuje stránka s přesně takovým názvem (včetně přesné shody velkých/malých písmen), pokusí se najít stránku s názvem psaným malými písmeny (janet jackson), s prvním písmenem každého slova velkým (Janet Jackson), nebo se všemi písmeny velkými (JANET JACKSON). Pokud ani tehdy žádnou stránku s takovými názvy nenajde, pokusí se provést plnotextové hledání jako v případě tlačítka Hledat (viz níže).

Toto tlačítko je pro přechod na článek se známým názvem ideální nástroj, navíc (jelikož příliš nezatěžuje systém) by mělo fungovat i ve chvílích, kdy je pro velké zatížení serveru plnotextové vyhledávání vypnuto.

Tip pro pokročilé: Pokud znáte zcela přesný název (včetně všech malých/velkých písmen a interpunkce), můžete také zadat název článku přímo do adresního řádku vašeho prohlížeče, např. http://www.multimediaexpo.cz/mmecz/index.php/Janet_Jackson.

Tlačítko Hledat

Pokud název článku neznáte, pouze víte, že hledáte nějaký článek, ve kterém se píše o modré ústřici, zadejte hledaná slova do rámečku Hledat a klikněte na tlačítko Hledat. Toto plnotextové hledání nalezne všechny články, v jejichž textu se tato dvě slova vyskytují.

Tip: Po zadání hledaného výrazu stačí ve většině prohlížečů stisknout Enter.

Tipy pro úspěšné hledání

Omezení plnotextového hledání

Nastavení vyhledávání

Některé parametry vyhledávání si registrovaní uživatelé mohou upravit ve svém uživatelském nastavení, v části Vyhledávání.

Externí vyhledávače

Články ve Multimediaexpo.cz můžete hledat také pomocí běžných internetových vyhledávačů. Např. vyhledavač Google umožňuje omezit hledání na konkrétní doménu pomocí syntaxe site:doména. Třeba dotaz "Elvis Presley" site:www.multimediaexpo.cz nalezne všechny stránky na www.Multimediaexpo.cz, které obsahují frázi Elvis Presley.

Externí vyhledávače jsou užitečné zvláště v situaci, kdy je pro vysoké zatížení serverů plnotextové vyhledávání na Multimediaexpo.cz vypnuto. Jejich drobnou nevýhodou je fakt, že neumí vyhledávat v nejnovějších článcích a nově provedených úpravách, neboť svůj index aktualizují pouze občas. Články starší jednoho měsíce by však měly najít bez problémů.


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace