Dovolená : 19. červenec 2024 — 11. srpen 2024
Holidays : 19 July 2024 — 11 August 2024
Vacaciones : 19 de julio 2024 — 11 de agosto 2024

Paz Vega

Z Multimediaexpo.cz

Paz Vega

Paz Campos Trigo (* 2. leden 1976, Sevilla, Španělsko) je španělská herečka. Známější je spíše pod svým pseudonymem Paz Vega.

Obsah

Biografie

Počátky

Půvabná herečka se narodila v Seville ve Španělsku. Umělecké jméno si převzala od své prababičky. Když účinkovala v představení Federico Garcia Lorca La casa de Bernarda Alba v 15 letech, rozhodla se, že bude herečkou. V 16 letech byla přijatá na prestižní hereckou školu Centro Andaluz de Teatro. Po dvou letech studií na této škole a po dalších dvou letech studií žurnalistiky se odstěhovala do Madridu.

Kariéra

Svou kariéru načala ve španělských televizních minisériích Menudo es mi padre, kde stvárnila roli zpěvačky. Po dalších televizních seriálech se na stříbrné plátno poprvé dostala ve filmu Zapping, ve stejném roce dostala malou roli ve filmu Sobreviviré.

Poté okamžitě přišel vzestup díky sitcomu 7 Vidas, který byl označován jako španělská verze populárního seriálu Přátelé. Seriál měl obrovský úspěch a poslední díl byl natočen až v roce 2006.

Úspěch si Paz zařídila i díky filmu Sex a Lucía, dále pak díky snímku oceněném několika cenami včetně Oscara za nejlepší scénář, Talk to her a neméně úspěšný byl film Spanglish s A.Sandlerem v hlavní roli.

Osobní život

Paz Vega je vdaná za Orsona Salazara a mají spolu tři děti.

Ocenění

  • Cena Premios Goya 2001, Objev roku v kategorii herečka za film Sex a Lucía
  • Ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001, Objev roku v kategorii herečka za film Sex a Lucía
  • Ocenění Phoenix Film Critics Society 2004, Objev roku za film Spanglish
  • Ceny Sant Jordi 2001, Nejlepší španělská herečka za film Sex a Lucía
  • Ceny Ondas 2001, Nejlepší herečka za film Sex a Lucía

Externí odkazy


Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Paz Vega