Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Quake II

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Quake II je akční FPS počítačová hra vyvinutá firmou id Software a vydaná firmou Activision. Hra byla vydána 6. prosince 1997. Hra nemá společné rysy s prvním dílem (Quake), pouze byl použit název hry. Soundtrack hry byl nahrán většinou skupinou Sonic Mayhem, některé skladby složil Bill Brown.

Obsah

Příběh

Nemilosrdná kybernetická civilizace pod názvem Stroggové zaútočila na planetu Zemi v polovině 21. století s cílem vytěžit její zdroje. Jeden zdroj byl však pro ni důležitý, a to „lidské maso“, jež používali jako části svých těl, zdroje energie atd. Jak je poznat z úvodního intra hry, Stroggové zničili na Zemi důležitá města, ale neporazili lidstvo.

Lidstvo se následně vydává na odvetný útok nazvaný Operace Alien Overlord na domovskou planetu Stroggů – Stroggos. Hráč je v roli jednoho z vojáků jménem Bitterman, jež byli po tisících vysláni na Stroggos jako pěší útok. Hráč se postupně dostává přes různé části hlavního města planety a plní různé úkoly, jež jsou mu posílány na jeho počítač. Na konci hry se mu podaří zničit hlavního vůdce Stroggů - Makrona. Tak končí Quake II.

Planeta Stroggů však není dobyta a lidé zjistí, že všechny Stroggy absolutně ovládá někdo jiný, ale to už je úkolem někoho jiného než Bittermana. Přichází na řadu Matthew Kane, za něhož bude hráč hrát v pokračování hry, kterým je Quake 4.

Technicky

Na rozdíl od Quake, který podporoval hardwarovou akceleraci grafiky pouze s následnými patchi, tak Quake II podporoval grafickou akceleraci od první verze.

Poslední verze je 3.21, tento update obsahuje mnoho oprav chyb a nové mapy vytvořené pro více hráčů hrajících deathmatch.

Plný zdrojový kód hry Quake II verze 3.19 byl 2. prosince 2001 uvolněn pod GNU licencí. Verze 3.21 byla uvolněna později.

V červenci 2003 vydala firma Vertigo Software port hry Quake II pro platformu Microsoft .NET.[1] Byla jednou z ukázkových aplikací, které předvádí možnosti součinnosti mezi .NET a neřízeným kódem v C++. Je jedním z nejvíce stahovaných projektů na webu Visual C++.

V květnu 2004 firma Bytonic Software vydala port Quake II (nazvaný Jake 2) naprogramovaný v jazyku Java, který používá knihovny Java OpenGL.

Quake II engine

Následující hry používají upravený engine ze hry Quake II.

Rozšíření a modifikace

Existují tři oficiální modifikace.

Mody

Upravené engine

YouTube

Quake 2 – Walkthrough – Mission 1
Quake 2 – Walkthrough – Mission 3


Reference

  1. Vertigosoftware.com

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Quake II
      Série Quake
Hlavní hry

Quake (1996) • Quake II (1997) • Quake III Arena (1999) • Quake 4 (2005)   Enemy Territory: Quake Wars (2007) • Quake Live (2010)

Související články

id SoftwareJohn RomeroJohn Carmack

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace