Slíbený gigantický balík 125 085 souborů byl včera přidán (7. ledna 2021) !
Nyní začíname budovat další super balíček 128 000 souborů,
který brzy rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...FFresh emotion cool.png

SourceForge.net

Z Multimediaexpo.cz

SourceForge.net je největší internetový projekt hostující svobodný a otevřený software na světě.[1] Projekt hostuje více než 260 000 projektů. Obdobnou službu také nabízí společnost Google na adrese http://code.google.com.

SourceForge nabízí diskuzní fórum, prostor pro vlastní projekt, zrcadlené servery, SVN, Mercurial nebo CVS server (pro správu verzí), možnost sledování změn apod. Projekt spravuje společnost SourceForge, Inc. (dříve VA Software). Projekty lze vyhledávat dle programovacího jazyka, typu softwaru, jeho licence, grafického uživatelského rozhraní či operačního systému na kterém běží.

Blokované země

Dle podmínek použití[2] SourceForge oznamuje, že služba není dostupná pro uživatele jejíchž země je na sankčním listě USA Office of Foreign Assets Control (jedná se například o Kubu a Írán). K lednu 2008 je omezení služby následovné: lidé z těchto zemí mohou navštěvovat server, stahovat z něj, ale nemají přístup k zabezpečenému serveru (https://sourceforge.net), což jim neumožňuje přispívat do projektů.

Reference

  1. VÍT, Svatopluk. Kovárna svobodného softwaru – SourceForge.net [online]. linuxexpres.cz, 2007-03-27, [cit. 2011-08-27]. Dostupné online (česky)
  2. http://sourceforge.net/docman/display_doc.php?group_id=1&docid=6048