Speed badminton, neboli speedminton je nová a rychlejší "bezsíťová" forma badmintonu.

Speed badminton byl vynalezen Berlíňanem Billem Brandesem, který chtěl vytvořit venkovní variantu badmintonu. Hra je navenek podobná badmintonu, ale těžší míček zaručuje stabilitu ve větru a rychlejší tempo hry.

Vynálezce napřed hru pojmenoval jako shuttleball. V roce 2001 byla však přejmenována na speed badminton nebo speedminton.

V roce 2003 již bylo v Německu 6000 aktivních hráčů. Navzdory rostoucímu počtu hráčů byl tento sport mimo území Německa a sousedních států téměř neznámý. V roce 2005 byl v Berlíně pořádán první šampionát.

Hřiště tvoří dva čtverce o straně 5,5m (18stop) vzdálené 12,8m (42stop). Je možné hrát na polovině tenisového kurtu.

Rakety jsou podobné shaushovým a míček je těžší než konvenční.

Pravidla hry

Dvouhra

Hra končí když jeden z hráčů dosáhne 16 bodů. Pokud mají oba hráči shodně 15 bodů a více hra pokračuje dokud jeden z hráčů nedosáhne dvoubodového rozdílu. Zápas je na tři vítězné set (best of tree).

Hráči losují o první podání. Potom se hráči střídají po třech podáních. Každé podání se počítá. Pokud je shodné skóre 15: 15 podání se střídá po každém bodu. Při podání si můžeš zvolit pole z kterého podáváš, buď z vnitřku hracího pole a podání musí být spodem nebo za zadní čárou kde můžeš podávat nad hlavou. Strana která prohrála set v následujícím začíná podávat.

Počítá se každý úder který nebyl správně vracen.Body jsou udělovány v následujících případech:
- špatné podání
- speeder (hrací míček) se dotkl země
- speeder přistál v hracím poli nebo na čáře a nebyl vrácen
- speeder přistál mimo hrací pole
- hráč se dotkl dvakrát speederu při jednom úderu.
- kontakt speederu s tělem hráče
Pokud hráč vrátil speeder který letěl mimo hrací plochu pokračuje se ve hře.

Hráči mění strany po každém setu aby zajistili stejné hrací podmínky (světlo, vítr apod.).
V případě pátého setu si hráči mění strany jakmile jeden z nich dosáhne 8 bodů.

Čtyřhra

Čtyřhra se hraje na dvou k sobě přilehlých kurtech.

Hra končí když jedna strana dosáhne 16 bodů. Pokud mají obě strany shodně 15 bodů a více hra pokračuje dokud jedna ze stran nedosáhne dvoubodového rozdílu. Zápas je na tři vítězné set (best of tree).

Na začátku hry si strany losují o podání a potom se střídají po třech podáních. Podání musí vždy letět křížem na druhou stranu.První servis na každé straně je vždy z pravé strany na levou polovinu soupeře. Při podání stojí každý hráč na své půlce kurtu a po vracení podání se mohou volně pohybovat.Pokud je shodné skóre 15: 15 podání se střídá po každém bodu. Při podání si můžeš zvolit pole z kterého podáváš, buď z vnitřku hracího pole a podání musí být spodem nebo za zadní čárou kde můžeš podávat nad hlavou. Strana která prohrála set v následujícím začíná podávat.

Ostatní pravidla jsou shodné jako pro dvouhru.