Terminátor (film)

Z Multimediaexpo.cz

Filmový plakát – Terminátor

Terminátor je slavný americký sci-fi snímek z roku 1984, který režíroval James Cameron. Scénář sepsali James Cameron, Gale Anne Hurd a William Wisher. Stopáž filmu je 108 minut.

Původně malý a levný snímek je dnes považován za jeden z nejvýznamnějších filmů osmdesátých let a za legendu mezi sci-fi. V dech beroucí napínavé akční podívané ztvárnil hlavní roli terminátora Arnold Schwarzenegger. Tento kultovní snímek proslavil režiséra Jamese Camerona.

Obsah

Děj filmu

Poté, co si stroje v roce 1997 uvědomily svoji existenci, se rozhořel boj mezi lidmi a stroji. V roce 2029 vysílají stroje zpět do minulosti terminátora v podobě člověka, který má za úkol zabít Sarah Connorovou, matku budoucího vůdce lidského odporu proti strojům – Johna Connora. Avšak z budoucnosti je poslán ještě někdo – Kyle Reese, muž, který má Sarah ochránit.

Důležitou roli hraje ve filmu i v jeho pokračováních společnost Cyberdyne, která na začátku osmdesátých let byla jenom malou firmou, která měla na starost některé vojenské zakázky. To se změnilo po tom, co byl na konci prvního dílu zničen první terminátor. Zaměstnanci firmy našli v továrně jeho části a taky jeden poničený čip. Jeho výzkumu se ujal Miles Bennet Dyson a po několika letech představil první funkční prototyp. O tyto čipy se začala zajímat armáda, což nakonec vedlo ke zkonstruování SkyNetu.

Herecké obsazení

YouTube

The Terminator (1984) – 2012 Remaster HD (anglicky)
The Terminator (1984) Theatrical Trailer HD (anglicky)


The Terminator – all deleted Scenes (anglicky)
The Terminator (1984) Theme by Brad Fiedel (hudba)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Terminátor (film)
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Terminátor (film)