Tomáš Magnusek

Z Multimediaexpo.cz

Tomáš Magnusek (* 7. července 1984, Náchod) je český herec, autor, režisér a filmový podnikatel, původním povoláním učitel.

Soukromý život

Tomáš Magnusek ve svém rodném městě vystudoval Evangelickou Akademii, později vystudoval obor Speciální pedagogika. Následně začal pracovat jako pedagog.

V roce 2002 založil organizaci Společné cesty – z. s. zajišťující sociální služby osobní asistence.

Od roku 2011 působí jako předseda Obce spisovatelů. V květnu roku 2017 otevřel první herecké muzeum v Čechách sídlící v objektu s názvem Herecký dům Viktorka. Objekt, fungující také jako restaurace, wellness hotel a kino. Herecký dům se nachází přímo v centru Babiččina údolí v Ratibořicích.

Tomáš Magnusek je tradičním hostem uměleckých kurzů agentury Ambrozia, určených pro mládež, kde působí jako pedagog a člen správní rady organizace.

Od roku 2014 je členem zastupitelstva ve městě Náchodě a od roku 2018 je i členem rady města. Je předsedou kulturní komise v Náchodě. Není členem žádné politické strany.

V roce 2017 se oženil se svou dlouholetou partnerkou, se kterou má dvě děti.

V roce 2020 se stal spolu autorem projektu Oživíme Česko, jehož klip režíroval a je jednou z hlavních tváří kampaně.

Filmová kariéra

V roce 2009 natočil první film Pamětnice, který odstartoval jeho kariéru ve filmové branži. Následovaly Školní výlet, nebo trilogie Bastardi, ve které se snaží o popsání tvrdé reality. Předlohou mu byla léta strávená v pedagogické profesi.

V roce 2012 se začal věnovat režírování, poprvé ve snímku Bastardi 3. V roce 2014 natočil pro televizi Barrandov seriál Stopy života, nominovaný na Českého lva. Roku 2018 vytvořil snímek Kluci z hor.

K roku 2019 připravil československý film Voda, čo ma drží nad vodou, nebo seriál Čechovi kterému byl mj. předlohou americký seriál Dallas.

V roce 2020 natáčí snímek Stáří není pro sraby a internetový seriál Sedmá brána. Ve svých projektech často dává prostor lidem, pro které je práce ve filmové branži splněním osobního snu.

Dílo

Obsah

  • Ještě jsme tady… (2004)
  • Stateční Češi (2007)
  • Stopy života (TV seriál) (2014)
  • Bastardi (TV seriál) (2014)

Filmy

Externí odkazy