Slíbený gigantický balík 125 085 souborů byl včera přidán (7. ledna 2021) !
Nyní začíname budovat další super balíček 128 000 souborů,
který brzy rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...FFresh emotion cool.png

UNITED-NUKE

Z Multimediaexpo.cz

Crystal Clear xclock.png   Informace uvedené v tomto článku potřebují aktualizaci.
  Prosíme, pomozte vylepšit článek tak, aby obsahoval aktuální stav a všechny   nedávné události.
Crystal Clear kworldclock.png


UNITED-NUKE je oblíbený, bezplatný, svobodný a také otevřený systém pro vytváření dynamických webových stránek používající serverový skriptovací jazyk PHP a podporující širokou škálu databázových systému, jako MySQL, DB2, PostgreSQL, MSSQL, Microsoft Access přes ODBC a SQLite.

Obsah

Klíčové vlastnosti

UNITED-NUKE poskytuje export zpráv (RSS a Atom), internetová fóra (pomocí vestavěného modulu Forums s phpBB), články, recenze, ankety, archív odkazů a souborů, uživatelské skupiny, sdílení uživatelských dat mezi více systémy a samozřejmě mnoho dalších funkcí vzhledem ke kompatibilitě s obrovským množstvím rozšíření, která jsou dostupná pro PHP-Nuke. Přímo autor UNITED-NUKE také k systému vytváří několik originálních rozšířeních jako např. WYSIWYG Editor, eShop (využívající osCommerce) nebo Magic SEO URL vytvářející SEO friendly URL adresy.

UNITED-NUKE je napsán v PHP a ukládá data do databáze. Je možné ho provozovat na libovolné platformě kde běží PHP pod Apache nebo IIS web servery.

Historie

Vývoj UNITED-NUKE započal Jiří Stavinoha na začátku roku 2004. Stalo se tak přibližně po dvou letech, kdy pracoval na české lokalizované verzi PHP-Nuke. Cílem mělo být vytvoření plně kompatibilního ale spolehlivého CMS systému bez známých nedostatků tohoto systému jako jsou např. bezpečnostní chyby typu SQL injection a XSS, pomalé zpracování či nedostatky v možnostech vytvoření národních lokalizací. Proto byl postupně proveden kompletní bezpečnostní audit a také kompletní revize všech zdrojových kódů PHP-Nuke a následná úprava API, všech modulů a integrovaných rozšíření pokoušející se tyto nedostatky v UNITED-NUKE zcela potlačit.

UNITED-NUKE je v současné době pravděpodobně jedním z nejpoužívanějších CMS na českých a slovenský webech.

Název

Název UNITED-NUKE vyjadřuje spojení několika velkých open source projektů (PHP-Nuke, phpBB a osCommerce) - některé systém v sobě obsahuje jako modul, jiné je možné nainstalovat ve formě rozšíření. U uživatelů si ale daleko větší popularitu získala především zkratka UN, a proto se s tímto označením můžete setkat velmi často.

Číslování verzí

První dostupná řada UNITED-NUKE byla netradičně označena jako 4.0ms1. Tato skutečnost měla naznačovat určitou spojitost s českými lokalizovanými verzemi PHP-Nuke, které byly rovněž autorem číslovány (1.0, 2.0, 3.0, 3.1 a 3.1.1). Číslo před a za tečkou označuje číslo řady, msX potom autor označuje použitou generaci jádra.

Dnes je k dispozici již třetí udržovaná stabilní řada UNITED-NUKE označená jako 4.2, která používá druhou generací jádra (ms2).

Historie verzí

Verze Datum vydání
UNITED-NUKE 4.2.00ms2 14. října 2005
UNITED-NUKE 4.2.01ms2 28. října 2005
UNITED-NUKE 4.2.02ms2 1. listopadu 2005
UNITED-NUKE 4.2.03ms2 8. prosince 2005
UNITED-NUKE 4.2.04ms2 27. ledna 2006
UNITED-NUKE 4.2.05ms2 24. dubna 2006
UNITED-NUKE 4.2.06ms2 19. června 2006
UNITED-NUKE 4.2.07ms2 12. října 2006
UNITED-NUKE 4.2.08ms2 19. února 2007

Budoucí verze

Nové verze jsou vydávány obvykle v rozmezí několika týdnů až měsíců v závislosti na množství nahlášených chyb. Nové funkce jsou v rámci jedné řady přidávány pouze výjimečně.

Externí odkazy

Další stránky