Ulice (seriál)

Z Multimediaexpo.cz


Ulice je česká 1. televizní denní dlouhotrvající mýdlová opera. Produkci a každodenní vysílání seriálu zajišťuje TV Nova, producentem je Michal Reitler, šéfautorkou je Lucie Paulová, hlavním dramaturgem je Iva Bruknerová a vedoucím režisérem je Stanislav Sládeček. Dalšími členy realizačního týmu seriálu jsou například Dušan Klein, Hana Brajanovski, Tomáš Baldýnský, Matěj Podzimek a mnozí další. Hlavní role v seriálu tvoří několik rodin, které bydlí v domě v seriálové ulici, která se nachází na periferii Prahy.

Obsah

Děj seriálu

Děj seriálu se točí okolo jedné fiktivní ulice na periferii Prahy. V ulici stojí několik činžovních domů, obchod, kadeřnictví, restaurace a další budovy. Ve zmíněném činžovním domě bydlí některé z rodin, které jsou v seriálu od jeho počátku, jsou to rodina Jordánova, rodina Farská, Hejlovi, pan Pešek a Lenka Drápalová.

Rodina Farských

Rodina Farských se v první sezoně přestavuje jako spořádaná rodina s dvěma dcerami, které obě chodí do vyšších ročníků gymnázia poblíž Ulice, již v první sezóně seriálu se ovšem v Oldově (Ondřej Pavelka) fitcentru vyskytují komplikace. Z Oldřicha Farského se stává záletník, který má milenku (Sylva Mynářová, hraje Eva Aichmajerová), později ji platí i malý byt. Sylva se na konci první série s Oldřichem rozchází a on se vrací ke své rodině, během této krize se ovšem v silné opilosti vyspí s Ingrid Šmídovou (Jana Sováková). Jitka Farská (Ilona Svobodová) je v této době kosmetičkou, která snáší Oldřichovy zálety a stará se o rodinu, dcery chodí na gymnázium a mají střídavé úspěchy, Lída (Jana Birgusová), starší dcera, se stává fotografkou a zamiluje se do Michala Šnajdra (Petr Falc), který její city neopětuje. Monika (Anna Fixová), která je mladší dcerou, chodí na gymnázium a ve čtvrtém ročníku se zamilovává do Viktora Vernera (Miroslav Šimůnek), který je učitelem, v roce 2008, po jeho návratu zpět z Rumunska na gymnázium s ním dokonce i bydlí a posléze i odcestuje na humanitární misi do Ugandy. Předtím i později chodí s Benem Vojtíškem (Jakub Prachař). V roce 2008 se Jitce a Oldřichovi má narodit syn (jeho jméno mělo být Jan), nicméně Jitka potratí a později má i další psychické problémy a začne docházet k psychologovi, v tomtéž roce se seznamuje s Vladimírem Kukačkou (Pavel Rímský), který Jitku svádí a v druhé polovině roku se k němu Jitka i přestěhuje a Olda se odstěhuje do jiného bytu, do bývalého bytu ing. Boháče. Oldřich zjistí, že ze vztahu s Tamarou Elliot (Markéta Hrubešová) má čtrnáctiletého syna Jakuba (Richard Zevel), později si Jakub nechá změnit jméno na otcovo a přejmenuje se na Farského. Na začátku roku 2009 se Jitka Farská rozešla s V. Kukačkou, Oldřich Farský se seznámil a mírně se zapletl s Libuší Nekonečnou (Zuzana Vejvodová), Monika Farská byla opět svobodná a Ludmila také. Během roku 2009 se konají soudní spory rodiny Farských s V. Kukačkou, tyto končí až na jaře roku 2010, Kukačka je osvobozen. Oldřich Farský se stává spolumajitelem tanečního klubu Coolna (spolu s Benem Vojtíškem), tento podíl v dubnu roku 2010 prodává, majitelem se stává Monika Farská a Kryštof Mareček. V roce 2010 (cca. v červnu?) je Vladimír Kukačka odsouzen na 18 let odnětí svobody. V září 2010 se vdává dcera Jitky Ludmila Farská.

Rodina Jordánových

Rodina Jordánových je v první sezoně, stejně jako rodina Farských, spokojená a úplná rodina, která žije na pražské periferii a má dvě děti - dvojčata Matěje (Jakub Štáfek) a Terezu (Patricie Solaříková), kteří studují na gymnáziu. Jejich rodiče se jmenují Barbora (Tereza Brodská) a Tomáš (Petr Vacek), Barbora pracuje ve vedení firmy Království hraček (dále Království) a a Tomáš pracuje ve výzkumném ústavu jako entomolog. Již v roce 2006 Tomáš Jordán mění zaměstnání, stává se poradcem pana Stránského (Milan Kňažko) při stavbě supermarketu poblíž seriálové ulice a má tak podvodem uzavřít ekologické řízení ohledně tohoto projektu. K tomuto rozhodnutí má pomoci i vyšší plat nebo automobil, který mu prodává slečna, se kterou později podvede svoji manželku. Bára zůstává v tu dobu stále ve společnosti Království, kde je ve vedení spolu s ing. Petrem Boháčem. Bára a Tomáš čelí manželské krizi, která je spojena s nevěrou Tomáše Jordána, na konci prázdnin 2006 ve filmu (epizoda 215) jedou manželé Jordánovi na výlet a Bára Jordánová se v nejmenované chalupě vyspí s Ing. Boháčem. Matěj Jordán v roce 2005 chodí s Adrianou Peškovou, která také studuje na gymnáziu a je vnučkou pana Peška, majitele domu, kde žijí rodiny Jordánova, Farská a Hejlova. Po oslavě Matějových narozenin se s nim rozchází, v roce 2008 Matěj chodí s Lan Thi Trung (Nguyen Thi Ann Thu), která v tomtéž roce odjíždí s rodiči do Německa, na konci roku 2008 se Matěj lehce zapletl s Gabrielou Pumrovou (Aneta Krejčiková), svojí spolužačkou. Tereza Jordánová začala v roce 2006 chodit se Štěpánem Stránským, se kterým se později rozešla a v roce 2008 s ním opět začala chodit. Nicméně, ke konci roku 2008 Š. Stránský odjíždí za svým bratrem do Londýna a tak se s Terezou rozchází. V roce 2009 se rodiče Jordánovi rozchází a Barbora se stěhuje za prací do Brna (reklamní agentura), kde se v roce 2010 seznamuje s Ondřejem Krausem. Ondřej Kraus je rodičem dvou dcer - Jany a Michaely. V roce 2010 se Bára vrací zpět do Prahy, protože dvojčata maturují. V květnu 2010 je rozhodnuto, že Matěj Jordán nebude klasifikován z českého jazyka a tak nebude maturovat. Mezitím Matěj začíná chodit s Libuší Nekonečnou a v březnu 2010 spolu začínají bydlet. Matěj Jordán začíná pracovat jako skladník. Tereza Jordánová začíná chodit se svým spolužákem Vojtěchem Kalichem, který byl aktivním sportovcem a také letos maturuje.

Rodina Hejlových

Miriam Hejlová (Hana Maciuchová) je gymnazijní profesorka, která na začátku seriálu žije v malém bytě s téměř třicetiletým synem Jaroslavem (Martin Hofmann). Miriam opustil manžel (Cyril Hejl), když byl Jaroslav malý a Miriam naplňuje a baví učení dětí a Jaroslav je konstruktérem ve společnosti Království hraček. Miriam Hejlová se postupně spřátelí s panem Peškem a panem Bařinkou, v roce 2008 se k panu Peškovi přestěhovala, nicméně žijí spolu stále pouze jako přátelé, do této doby žila se synem a kabinet gymnázia sdílela s Lenkou Drápalovou, později, po té, co se Lenka Drápalová stala ředitelkou gymnázia (rok 2008) sdílí kabinet s jinou profesorkou. V roce 2010 je ohlášen termín svatby Miriam a pana Peška. Svatba se nekoná a Miriam Hejlová odchází ze seriálu. Jaroslav Hejl je svobodný konstruktér, který si nedodělal maturitu a to je mu matkou vyčítáno, dlouho žil jako svobodný mládenec a od začátku seriálu se asi rok ucházel o Lenku Drápalovou, později svoje snažení vzdal a v roce 2007 a 2008 chodil a posléze i žil s Magdalénou Jandovou, nicméně vzhledem k velké hádce a rozepřím se s ní rozešel a od roku 2008 chodí a žije s Lenkou Drápalovou. V roce 2007 se stal obchodním ředitelem Království a téhož roku si i udělal managerský kurz, po zániku společnosti pracuje jako manager v jiné firmě. V roce 2010 získává místo managera v Mnichově a tak se tam stěhuje, Lenka Drápalová otěhotněla a svěřila se otci Jaroslava Hejla. Cyril Hejl (Dušan Jamrich) je otcem Jaroslava Hejla, který celý život cestoval po světě, v roce 2010 se vrací a opět vyjevuje city k Miriam Hejlové, tím narušuje vztah Miriam a Vlastimila. Později odlétá do Amsterodamu, ale vrací se zpět do Prahy.

Lenka Drápalová

Lenka Drápalová je učitelka a od září 2008 i ředitelka gymnázia a základní školy, žije sama v malém bytě v domě pana Peška. Během seriálu projde vztahy s Karlem Stránským (rok 2006), Petrem Boháčem (rok 2006) a od roku 2008 s Jaroslavem Hejlem. V červnu roku 2009 byla Jaroslavu Hejlovi nevěrná s učitelem tělocviku Hynkem Urbanem, který v tuto dobu chodil s žákyní školy Gabrielou Pumrovou, ta s ním otěhotněla. Po letních prázdninách odešel po skandalizování případu Hynek Urban ze školství a Radek Mastný (otec Gabriely) spolu se školní inspekcí zahájil tah proti ředitelce školy Lenky Drápalové. Později je Radek Mastný napaden Jaroslavem Hejlem a jsou zveřejněny polopravdivé informace v bulvárních novinách. Lenka Drápalová v roce 2010 otěhotní a v září se jí narodí dcera Miriam.

Rodina Peškových

Pan Pešek je správce a majitel činžovního domu v Ulici, je vdovec a má dceru Kláru a vnučku Adrianu, která s Vlastimilem Peškem žije ve společném bytě a chodí na gymnázium, v roce 2006 chodila s Matějem Jordánem. V roce 2007 se v seriálu krátce objevila i dcera pana peška Klára, která se chtěla sblížit s Adrianou, která se jí narodila během jejího pobytu v Itálii, kde se živila jako tanečnice. Později Adriana odchází z gymnázia i z bytu pana Peška a stěhuje se k matce, která ji platí taneční kurzy a taneční školu. Vlastimil Pešek se sbližuje s Miriam Hejlovou a v roce 2008 se sestěhují. V roce 2009 se Vlastimil dozví , že byl agent StB a ač se proti tomu brání. Později se toto potvrdí (19. února 2009), avšak o měsíc později vychází najevo, že vše byly jen výmysly agenta StB Josefa Nováka.

Rodina Boháčových

Rodina Boháčových, což je ing. Petr Boháč (Pavel Kříž), MUDr. Eva Boháčová (Markéta Tanner) a dcera Anežka (Nikola Hronová) žila v domě pana Peška v malém bytě, v manželství manželů Boháčových nicméně již byla krize, která vyvrcholila odstěhováním se Evy Boháčové k matce a následnému sporu o dceru, která žila s otcem, matkou a posléze i babičkou (Daniela Kolářová). Na podzim roku 2006 se manželé Boháčovi rozváději a dcera jde do péče otce. Petr Boháč v roce 2006 má menší románek s Barborou Jordánovou, který vrcholí v létě 2006 nevěrou na chalupě, později, v roce 2008 chodí s právničkou JUDr. Elen Mrázovou, se kterou se rozchází a mizí z ulice. Během seriálu několikrát upadá do kvartálního i trvalého alkoholismu a na konci roku 2008 a v roce 2009 bydlí v ubytovně a pracuje na skládce odpadů. V roce 2007 po dopravní nehodě způsobené jeho ženou dočasně oslepna a jeho žena je umístěna do psychiatrické léčebny. Eva Boháčová je lékařka, její matka je polyglotka a majitelka překladatelské agentury, po rozvodu s ing. Boháčem je v duševní krizi, přijde tak i výchovu dcery a později srazí bývalého manžela v autě a je umístěna do psychiatrické léčebny. Anežka Boháčová v současnosti žije s matkou a babičkou. Chodí do stejné školy jako další děti z ulice. Od roku 2009 se tato rodina v Ulici nevyskytuje

Rodina Nyklových

Rodina Nyklových v seriálu byla zastoupena manžely Nyklovými, Stanislavem (Bronislav Poloczek) a Vilmou (Jaroslava Obermaierová) a jejich synem Lumírem (Václav Svoboda). Manželé Nyklovi jsou majiteli večerky v Ulici, Lumír je podnikatel a později i radní. V červnu roku 2006 do rodiny přibývá Světlana Nyklová, rozená Lisečková (Tereza Bebarová), která je prodavačkou, účetní a později provozní baru. V roce 2007 umírá na infarkt Stanislav Nykl a v červnu roku 2008 si Vilma bere Miloslava Stárka (Stanislav Zindulka), na začátku roku 2010 chystají rozvod, který Stárek neunese, 5. února umírá na infarkt. V roce 2006 bojují rodina Nyklova a rodina Králova o domy a svoji pověst, pan Král osočuje Stanislava Nykla z toho, že jeho otec měl být kolaborantem a okrást ho. Nicméně, na sklonku života se spolu smířili, v roce 2007 tak Stanislav Nykl umírá na infarkt. Vilma se tak stává vdovou a dále vede svoji večerku, ve které zaměstnává Lumírovu novou přítelkyni Světlanu, tu si Lumír Nykl v červnu 2006 bere za manželku a stěhují se do malého bytu. Lumír přes známosti vstupuje do lokální politiky a Světlana si dělá rekvalifikaci na účetní, později opravdu pracuje jako účetní a poté je na ní přepsán bar s hernou, kde se seznamuje s barmanem Vratislavem, se kterým Lumíra v roce 2008 podvádí. Miloslav Stárek před smrtí pana Krále v létě 2008 kupuje jeho byt i se společností Království Hraček, nicméně společnost ruší a nabízí zaměstnancům přechod do nové společnosti, do Pekařství Stárek a syn. Někteří přecházejí, ale mnozí jsou rozhozeni a naštváni. Tak se tedy mění poměry v ulici. Miloslav Stárek v únoru 2010 umírá a zanechává pekařství jako dědictví manželce, Vilmě Nyklové-Stárkové.

Rodina Králových

Václav Král (Radoslav Brzobohatý) byl zakladatel a dlouholetý ředitel společnosti Království Hraček, v roce 2005 odešel do důchodu a řízení společnosti předal Barboře Jordánové a Petru Boháčovi, jeho žena Marie (Alena Vránová) byla na začátku série vážně nemocná, později se ovšem vyléčila a začala žít aktivním životem. Mimo jiné i pomohla vydat knihu Můj život s Králem, kterou napsala sekretářka Království Zdena Čistá (Jana Švandová) a která pojednává a o její lásce ke svému šéfovi - panu Králi. Pan Král byl dlouhá léta ve sporu o dům s panem Nyklem, později se usmířili, v roce 2007 začíná trpět Alzheimerovou chorobou a jeho stav se zhoršuje, začínají stále častější ztráty paměti a orientace a další příznaky, v červnu roku 2008 přestal brát léky a pod vlivem choroby prodal společnost i dům panu Stárkovi, který původně slíbil, že firmu udrží. Dne 20. června 2008 Václav Král umírá a od té doby se jeho žena a ani on v seriálu nevyskytují.

Rodina Nekonečných

Do bytu v domě pana Peška se stěhuje v roce 2009 rodina cirkusových umělců Nekonečných, hlavou rodiny je Boris (Andrej Hryc) a jeho manželka Kateřina (Lenka Vlasáková). Kateřina onemocní rakovinou a v roce 2010 se uzdravuje. Rodina Nekonečných má dcery Theodoru (Kristýny Maléřová) a Libuši (Zuzana Vejvodová), Libuše má syna Borise (Vladislav Rousek). V domácnosti žije ještě dědeček Boris (Lubomír Lipský). V roce 2009 rodina o letních prázdninách vyráží na cirkusové turné, jehož se účastní i Matěj Jordán, po návratu se zpřáteluje se svojí spolužačkou Theodorou Nekonečnou a začínají spolu chodit. Později se rozchází. Libuše střídá několik mužů a v roce 2010 začíná bydlet s Matějem Jordánem. Několikrát se objevuje i otec Borise - Eliáš.

Rodina Liškových

Dalibor Liška (Václav Mareš) byl bývalý vědec a později hlídač a vrátný, byl otcem Bedřicha Lišky, který byl odsouzen a strávil několik let ve vězení. Později se seznamuje s Annou Liškovou (Ljuba Krbová) a v roce 2007 se stávají manžely, v roce 2008 adoptují Františka (Matyáš Valenta), syna Bedřicha a Zuzany Hrubé (Šárka Ullrichová) - vyléčené narkomanky a bývalé partnerky Bedřicha Lišky. Později adoptují ještě Emu Toužimskou (Anna-Marie Valentová). V roce 2010 se Bedřich seznamuje s bývalou spolužačkou Anny Liškové a tuto s ní podvádí. Nyní jsou Zuzana a Anna nejlepšími kamarádkami.

Scény

 • Byt Jordánových - 3+kk
  • Obyvatelé: Bára Jordánová, Ondřej Kraus, Michaela Krausová, Jana Krausová. Bývalí obyvatelé: Matěj Jordán, Tereza Jordánová, Tomáš Jordán.
 • Byt Seidlových - 3+kk
  • Obyvatelé: Libor Seidl, Marta Seidlová, Miky Seidl. Bývalí obyvatelé: Kateřina Nekonečká, Boris Nekonečný st., Libuše Nekonečná, Boris Nekonečný Ml., Theodora (Thea) Nekonečná, Josefa (Pepina) Nekonečná; Monika Farská, Lída Farská, Jitka Farská, Oldřich Farský.
 • Byt Hejlových - 2+1
  • v seriálu se momentálně nevyskytuje
 • Byt Peškových - 2+kk
  • Obyvatelé: Vlastimil Pešek Bývalí obyvatelé: Miriam Hejlová, Adriana Pešková, Klára Pešková.
 • Byt Pavlicových- 2+kk
  • Obyvatelé: Simona Pavlicová, Pepan Pavlica. Bývalí obyvatelé: Štěpán Stránský, Ben Vojtíšek, Marek Stránský, Dagmar Pospíšilová, Sochor
 • Byt Libuše Nekonečné - 1+kk
  • Obyvatelé: Matěj Jordán, Libuše Nekonečná, Boris Nekonečný Ml. Bývalí obyvatelé: Lenka Drápalová, Jaroslav Hejl
 • Byt Nyklových - 1+kk
  • Obyvatelé: Lumír Nykl, Světlana Nyklová.
 • Byt Farských - 1+1
  • Obyvatelé: Oldřich Farský, Jitka Farská. Bývalí obyvatelé: Monika Farská, Petr Boháč, Anežka Boháčová, Eva Boháčová.
 • Byt Liškových
  • Obyvatelé: Anna Lišková, Ema Toužimská. Bývalí obyvatelé: Bedřich Liška, děda Liška, František Hrubý (Občas tam přespává)
 • Byt Lucie Volfové
  • Obyvatelé: Bedřich Liška, Lucie Volfová
 • Studentský byt
  • Obyvatelé: Theodora (Thea) Nekonečná, Vojtěch Kalich, Štěpán Stránský, Tereza Jordánová
 • Firma Stárek a syn - Prodejna a pekařství
  • Obyvatelé: Zuzana Hrubá, František Hrubý. Bývalí obyvatelé: Hrihorij Lisečko, Bedřích Liška, Richard Zajíček.
 • Dům světla
  • Bývalí obyvatelé: Zuzana Hrubá
 • Klub Coolna
 • Tetovací salón – kavárna, salón; pod vedením Libušky Nekonečné
 • Kadeřnictví – Kadeřnictví, byt Ingrid Šmídové a šatna
 • Restaurace u Henryho – restaurace, kuchyně
 • Ordinace MUDr. Seidla
 • Gymnázium a základní škola
 • Fitness centrum
 • Dílna Bedřicha Lišky
 • Dětský domov - obyvatelé: Mirek Toužimský. Bývalí obyvatelé: Ema Toužimská, František Hrubý

Hrají

Knihy

 • Můj život s Králem / Zdena Čistá. – V Praze : XYZ, 2006. – 236 s. ; 20 cm

Filmy

Související články

Externí odkazy