Wimbledon 2006

Z Multimediaexpo.cz

Wimbledon 2006 se odehrál od 26. června do 8. července 2006. Hned na úvod turnaje pršelo a tak tenisté zasáhli do bojů pouze na půl hodiny. Přestože meteorologové očekávali, že i druhý hrací den v úterý by mělo pouze pršet, nakonec se předpovědi nepotvrdily.

Překvapení turnaje

• Tomáš Berdych postoupil do třetího kola přes Francouze Fabrice Santora. To však není takové překvapení jako reakce poraženého Santora. Ten po zápase nepodal ruku vítězovi Berdychovi. Důvod byl, že český tenista napodoboval ve vypjatých chvílích pokřiky Santora.

Česká stopa

• Radek Štěpánek prožil na tomto Wimbledonu povedený turnaj. V turnaji se museli "štěpcovi" sklonit Dancevic, Mallise, Ferrero a Verdasco. Ve čtvrtfinále nestačil na nenasazeného Jonase Björkmana ze Švédska. Tomuto veteránovi podlehl 6:7, 6:4, 7:6, 6:7, 4:6.
  • Tomáš Berdych prohrál ve čtvrtém kole s favoritem Rogerem Federerem po setech 3:6, 3:6, 4:6. Přesto dvacetiletý nadějný tenista svůj cíl splnil.
  • Nicole Vaidišová nestačila ve čtvrtém kole na 27.hráčku WTA žebříčku Na Liovou. S tou sedmnáctiletá Nicole prohrála po setech 6:4, 1:6, 4:6. Soupeřka se tak zapsala do historie jako první čínská čtvrtfinalistka grandslamového turnaje.