Šok ⇒ V Česku kavárna slaví a v USA začíná výrazně truchlit !!
Konec neudržitelné fialové politiky se blíží rychleji, než si myslíte !!

.357 SIG

Z Multimediaexpo.cz

.357 SIG je 3. z leva

.357 SIG je pistolový náboj. Je to produkt Švýcarsko-německé zbrojovky SIG-Sauer ve spolupráci s americkým výrobcem nábojů Federal Cartridge.

Obsah

Historie

Náboj byl vyvinut v roce 1994. Mělo se jednat o výkonostní ekvivalent náboj .357 Magnum, ale určený ne pro revolvery, ale pro samonabíjecí zbraně.

Před uvedením tohoto náboje na trh neexistovaly takřka žádné samonabíjecí zbraně komorované na ráži .357 Magnum. Výjimkou byl například Desert Eagle a vzácný Coonan. To proto, že je velmi obtížné pro tuto ráži vyrobit samo-nabíjecí zbraň

Přeměna zbraní na tuto ráži z ráže .40 S&W

Většina pistolí komorovaných na náboj .40 S&W může být přeměněna na ráži .357 SIG pouhou výměnou hlavně a vratné pružiny. (U pistolí s obzvlášť silnou vratnou pružinou stačí pouze vyměnit hlavně.) Zásobníky jsou mezi těmito dvěma rážemi volně zaměnitelné. Nicméně .357 SIG je navžený na větší tlaky než .40 S&W, takže u některých zbraní tato přeměna nemusí být možná.

Výkon

Díky své relativně vysoké úsťové rychlosti nabízí tento náboje velmi plochou trajektorii letu střely. To má za následek skutečnost, že u něj existuje větší pravděpodobnost prostřelení cíle - a proto se často používá pro prostřelení neprůstřelných vest,dále je náboj vhodný pro použití expanzních střel u kterých díky své vysoké rychlosti zajišťuje dokonalou deformaci(v ČR jsou tyto střely s výšší ranivostí zakázány).

Co se týče výkonu, tak nedosahuje takových maximálních hodnot jakých dosahuje .357 Magnum, v základu se však jejich hodnoty mohou překrývat.

Specifikace

  • Průměrná hmotnost střely: 129 grainů
  • Průměrná úsťová rychlost: 430 m/s
  • Průměrná úsťová energie: 771 J
  • Průměr střely: 0.355" (9,02 mm)
  • Celková délka náboje: 1.14" (28,96 mm)
  • Typ zápalky: malá pistolová

Příklady zbraní komorovaných na tuto ráži

Tento seznam byl vytvořen v roce 2005

Synonyma názvu

  • .357 Auto

Související články

Externí odkazy

Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
.357 SIG