Dovolená : 19. červenec 2024 — 11. srpen 2024
Holidays : 19 July 2024 — 11 August 2024
Vacaciones : 19 de julio 2024 — 11 de agosto 2024

Australian Open

Z Multimediaexpo.cz

Rod laver arena.jpg
Rod Laver Arena, Melbourne Park, Australian Open 2002

Autralian Open (Mezinárodní mistrovství Austrálie v tenise) je jeden z nejprestižnějších mezinárodních tenisových turnajů. Je prvním z turnajů takzvaného grandslamu. Koná se pravidelně v lednu v Melbourne na umělém povrchu.

Tento turnaj se začal konat v roce 1905 jako amatérské mezinárodní mistrovství Austrálie. Po roce 1968 bylo mistrovství otevřeno profesionálním hráčům a turnaj získal dnešní podobu. Z původních travnatých kurtů se v roce 1988 turnaj přestěhoval do svého dnešního místa konání v Melbourne Park a tráva byla nahrazena tvrdým povrchem.

Dva hlavní kurty, aréna Roda Lavera a Vodafone aréna, jsou vybaveny posuvnou střechou, takže mohou být uzavřeny v případě deště nebo extrémního horka. Autralian Open je tak zatím jediným z grandslamových turnajů, kde se může hrát v „hale“ (v roce 2009 by měl mít posuvnou střechu také hlavní wimbledonský kurt).

Jako na každém jiném grandslamovém turnaji se zde hraje mužská i ženská dvouhra a mužská, ženská a smíšená čtyřhra dospělých i juniorů.

Počet diváků na tomto turnaji pravidelně stoupá – v posledních několika letech překročil 500 000.

Seznam vítězů a vítězek

Související články

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Australian Open
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Australian Open