Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

David Gahan

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
David Gahan (2010)

David Gahan (* 9. května 1962 v Eppingu, Essex, Anglie, Spojené království) je hlavní zpěvák (baryton) anglické elektronické skupiny Depeche Mode.

Životopis

David Gahan je zpěvákem skupiny Depeche Mode.....Coby skutečný punker a neúnavný fanoušek The Dammen přecházel z jedné školy do druhé, až se mu nakonec podařilo ukončit uměleckou školu v Sounthende.V zaměstnání skončil stejným způsobem jako skončil se studiem. Během krátkého času vystřídal několik pracovních pozic (např. aranžér obchodních výkladů, prodavač limonády a nebo jako vykladač tovaru v supermarketu)n Volný čas však s oblibou trávil v barech a na potulkách basildonem s jeho budoucí manželkou Joanne, se kterou ve své době založil velice aktivní fanclub se vzpomínkami na kapelu The Dammen.

Jeho hudební začátky se dají spojit s Basildonskou klubovou kapelou The Vermin, kde začínal jako hráč na Tam- Tamy a zřítka skusil zpěv. Dodnes je hrdý na podání velkého hitu Davida Bowieho \'\'Heroes\'\'. Při zpívání této písně na nějaké skautské akci na Daeva narazili Martin, Vince a Fletch coby členové Composition of Sound a od této chvíle se začíná historicky psát Depeche mode. První vystoupení spojené s neskutečnou trémou dospíval Dave posilněný alkoholem, ale objevil svou silnou stránku a vždy si dokázal podmanit publikum. K významným událostem v Daevově životě lze přiřadit svatbu s dlouholetou přítelkyní Joanne Fox 3.8.1985 a o dva roky později (14.10.1987) narození prvního syna Jacka. Na vrcholu slávy ve stejném období začíná Dave potají experimentovat s tvrdými drogami, a tato skutečnost vedla v roce 1990 k rozvodu s Joanne a Daevovo odstěhování do USA, kde skutečná pohroma teprve začala. Daevovo nečekaná svatba v dubnu 1992 s neznámou osobou Theresou McConroy, drogový a alkoholový požitek jen posilnila. Následné gigantické světové turné skupiny Devotional a Summer Tour '94 už jen zpočítalo Daevovi osud. Po čase a po turné žil Dave více v imaginárním než ve skutečném světě, což vedlo k rozvodu s Theresou a jeho totální závislosti na heroinu.

Dave Gahan za svůj život tedy stál dvakrát před nebeskou bránou. 17.8.1995 byl převezen s podřezanými žilami do Cedars Sinai Medical Centre. Poté Dave přiznal, že šlo o pokus o sebevraždu, kvůli neustálému zoufalství a depresím z drogové závislosti. Až po několikátém pokusu o léčení z drogové závislosti se pro Daeva stalo záchranou 28.3.1996 předávkování speedballem (směs kokainu a heroinu obsahující obzvlášť smrtelně nebezpečný druh heroinu s názvem Red Rum) v ranních hodinách v hotelu Sunset Marquis.

V Los Angelské nemocnici ho po dvou minutové klinické smrti oživili a odevzdali úřadům.

Dave Gahan byl obvinění z předávkování drogami a soud mu nařídil pravidelné lékařské prohlídky a rehabilitaci, kterou vykonával v Exodus Detox Centre v Los Angeles.Od té doby je dave jako vyměněný, večírky a afterparty jsou pro něho velkou neznámou a novou chuť do života získal s novou rodinou, kterou tvoří jeho manželka Jeniffer(14.2.1999) a dcera Stella Rose, se kterými v současnosti žije v New Yorku na dolním Mannhattnu. Po albumu Exister (2001) se dave pokouší nahrát vlastní skladby společně s přítelem Knoxem Chandleronem a jeho sólový debut pod názvem Paper Monsters vychází v červnu 2003. následnovně se vydává na světové turné, aby podpořil prodej Albumu. V listopadu zavítal se svojí show i do Bratislavy. V roce 2005 si David Gahan přesazuje své skladatelské příčiny do nahrávání albumu Depeche mode- Playng The Angels (2005) přičemž jedna z jeho skladeb se stává singlem (Suffer Well).

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
David Gahan
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace