Slavíme 14. výročí existence naší Encyklopedie !
Slíbený balíček 66 369 souborů byl právě přidán (20. listopadu) !
Nyní začíname budovat další super balíček 70 000 souborů (140 000 editací),
který za asi 1 měsíc rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...

Diane Kruger

Z Multimediaexpo.cz

Diane Kruger (2012)
Diane Kruger (2007)

Diane Kruger, celým jménem Diane Heidkrüger, (* 15. července 1976, Algermissen, Německo) je německá herečka a bývalá profesionální modelka.

Diane se narodila ve městě Hildesheim, v Německu, a když byla ještě mladá chtěla si v Londýně vybudovat kariéru tanečnice. Avšak po zranění, které jí znemožnilo v profesionálním tanci pokračovat se rozhodla odejít do Paříže, aby sa stala modelkou. V roce 1992 (měla jen 15 let) vyhrála v soutěži Elite titul "Vzhled roku". Brzy se začala zajímat o herectví a dokonce navštěvovala Cours Florent, kde brala hodiny herectví. Získala několik malých rolí ve francouzských filmech. Aby mohla lépe prorazit v Hollywoodu a dosáhnout úspěchu, změnila si příjmení na Kruger, které lépe znělo anglicky hovořícímu obecenstvu.

Kruger si svůj první větší debut získala v roce 2002 v televizním filmu The Piano Player (Pianista) režiséra Jean-Pierre Roux, kde hrála spolu s Dennisem Hooperem a Christoferem Lambertem. Dalšími postavami byli Julie Wood ve filmu Michel Vaillant (2003) a Lisa z filmu Wicker Park (2004), kde účinkovala po boku teenagerových hvězd Josha Hartnetta a Rose Byrna. Avšak doposud nejlepší a nejexkluzívnější role jí čekala ve filmu Trója, kde si zahrála Helenu unesenou Orlandem Bloomem. V roce 2004 se jí obecenstvo opět dočkalo tentokrát v divácky úspěšném snímku National Treasure (Národní poklad) s Nicolasem Cagem a Sean Beanem (který s ní hrál také ve vzpomínané Tróji). Další filmy s Diane Kruger jsou Joyeux Noël (2005) a Copying Beethoven (Zkopíruj Beethovena, 2006). Nejblíže se můžeme těšit na volné pokračování National Treasure 2 (Národní poklad 2), kde si zahraje postavu Abigail Chase. Film se připravuje na prosinec 2007. Kruger se 1. září provdala za francouzského herce Guillauma Caneta, v současnosti jsou už ale rozvedení a Diane Kruger chodí s kanadským hercem Jushuem Jacksonem. Nadále však žije v Paříži.

Obsah

Svatba s Guillaumem Canetem

Když byla Diane v roce 1992 finalistkou prestižní soutěže Elite Model Look, měla jen 15 roků a modelingovou kariéru před sebou. V polovině 90-tých roků byla úspěšnou modelkou nejen v rodném Německu, ale také v Paříži. Avšak velmi chytře se rozhodla, že po ukončení kariéry, která je i pro ty nejlepší modelky velmi krátká, se pokusí o změnu.

Diane se rozhodla pro herectví. Na návrh všemi oslavovaného francouzského režiséra Luca Bessona (Pátý element) se navždy přestěhovala do Paříže a provdala se za herce a režiséra Guillame Caneta (známého třeba z filmu The Beach (Pláž, s Leonardem DiCapriem).

Diane Kruger jako Helena Trójská

Paradoxně právě díky německému režisérovi se Diane podařil nečekaný skok mezi největší hvězdy světového showbyznysu. Diane na konkursu porazila téměř 2000 žen – mimo jiné hvězdy jako Júlii Roberts nebo Nicole Kidman – a získala vytouženou postavu neskutečně krásné Heleny Trójské ve velkolepém filmovém hitu léta 2004 - Trója. Historicky laděné velkodílo režíroval ostřílený režisér Wolfgang Petersen (Das Boot, Air Force One). Diana si zahrála po boku hollywoodských hvězd Brada Pitta, Orlanda Blooma a Petra O´Toola, což jí okamžitě zařadilo mezi velké hvězdy.

Velká Galerie

YouTube

Diane Kruger: Beste Schauspielerin international
Goldene Kamera (2010, německy)
Diane Kruger RTL 2010 (německy)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Diane Kruger
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Diane Kruger
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)