Google Gadgets

Z Multimediaexpo.cz

Google Gadgets (česky: Gadgety Google) byla poměrně velká sbírka dynamických webových widgetů, které mohli být kdykoliv vloženy do internetové stránky, v letech: 20102014. Webmasteři mohli přidávat a upravovat mini-aplikace pro své vlastní podnikání nebo osobní webové stránky.

Technologie Gadgets byla vyvinuta společností Google a vývojáři třetích stran (firem) pomocí Google Gadgets API, pomocí základních webových technologií, jako je XML a JavaScript.

Každý multimediální Google widget byl přitom zcela jednoduchou až středně složitou samostatnou aplikací, která dokáže všem nabídnout personalizované aktuální informace, klasická i pokroková rozšíření, počítačové hry, vylepšenou komunikaci s přáteli nebo celý nový komunikační kanál. Tyto widgety mohou šikovně posloužit i potřebám internetového marketingu.

Někdy počátkem roku 2015 (přesné datum neznáme) společnost Google, bez jakékoliv varování, "vystřelila" celé Google Gadgets do vesmíru a na statisíce či spíše milióny uživatelů po celém světě, kteří použili nějaké widgety na svých stránkách, zbyla jen jediná věta: The specified directory has been deprecated.

Obsah

Multimediaexpo.cz

Od 8. července 2010 mohli Gadgety Google využívat také uživatelé Multimediaexpo.cz.

Příklad technologie – "Hello World"

Google Gadgets jsou vytvořeny v XML a mohou obsahovat HTML a JavaScript komponenty.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?> 
<Module> 
<ModulePrefs title="simple hello world example" />  
<Content type="html">   
   <![CDATA[ 
    Hello, world!
   ]]>
 
</Content> 
</Module>

290 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)


Externí odkazy