Slavíme 14. výročí existence naší Encyklopedie !
Nyní začíname budovat super balíček 71 000 souborů (142 000 editací),
který kolem 28. prosince rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...

Helena Houdová

Z Multimediaexpo.cz

Helena Houdová (* 27. prosince 1979, Plzeň) je česká supermodelka s mnoha mezinárodními kontakty, která žije střídavě v New Yorku a Praze.

Po základní škole studovala gymnázium. Po gymnáziu vystudovala obor sociální a kulturní antropologie na Západočeské univerzitě. Do povědomí veřejnosti vstoupila, když v roce 1999 vyhrála Miss České republiky. Už v této soutěži se prezentovala jako bojovnice za lepší životní prostředí, protestovala proti dostavbě Jaderné elektrárny Temelín, proti nošení kožichů a mučení zvířat. Je aktivní členkou hnutí Greenpeace a Děti Země. Helena je také už léta zapřísáhlou vegetariánkou. Od soutěže začala její kariéra jako modelky rychle stoupat a dnes je velmi úspěšnou modelkou v zahraničí i tuzemsku.

Pracovala pro prestižní značky Chanel, Dior nebo Hermes a fotila pro Vogue, Marie Blaire, Elle a další světově známé časopisy. V roce 2005 se stala v rámci České republiky tváří oblečení Cherokee, kterou ve světě propagovala i topmodelka Naomi Campbell. V polovině roku 2007 se podílela na mezinárodním kalendáři českých supermodelek na rok 2008.[1]

Je provdaná za Omara Amanta, o šest let staršího filmového producenta, s nimž má 3 děti, chlapci Darien (* 2008) a Daveed Jakub (* 2011) a holčičku Deia (* 2013). Manžel má z prvního manželství další tři děti.

Obsah

Nadační fond Slunečnice

Helena měla vždy v sobě sociální cítění. Poprvé, kdy přišla do kontaktu s dětmi z dětských domovů, bylo ve čtvrtém ročníku na gymnáziu. Na maturitním plese společně se svými spolužáky vyhlásili finanční sbírku pro dětský domov v Plzni. Od té doby navštěvuje domovy pořád. A nejen ty. Helenina touha pomáhat opuštěným dětem jí vydržela dodnes. Důkazem je její charitativní organizace Slunečnice, která patří ke světově uznávaným. Nadační fond založila v roce 2000. O čtyři roky později jeho základnu přesunula do USA, kde již několik let žije. Někdejší královna krásy vede velmi hektický život. Za peníze z modelingu létá po světě a pomáhá chudým a nemocným dětem. Do toho se věnuje své nadaci. Pro opuštěné děti její nadace každoročně pořádá tábor v Čechách na Benešovsku, kterého se Helena i přes své pracovní vytížení snaží vždy účastnit. Helena už na dálku adoptovala 11 dětí.

YouTube

Helena Houdová – NGO Market 2010 (česky)
SUNFLOWER CHILDREN Statement by Helena Houdova (anglicky)


Reference

  1. Petra Němcová představila v Cannes svůj kalendář

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Helena Houdová
Google nabízí fotografie a obrázky k tématu
Helena Houdová
Miss České republiky
Předchůdce:
Kateřina Stočesová
1999
Helena Houdová
Nástupce:
Michaela Salačová