Jennifer Hawkins

Z Multimediaexpo.cz

Jennifer Hawkins (2013)
Jennifer Hawkins (2013)

Jennifer Hawkins (* 22. prosince 1983 v Holmesville, Nový Jižní Wales, Austrálie) je královna krásy, modelka a televizní moderátorka z Newcastlu v Austrálii, která v roce 2004 získala titul Miss Universe.

Obsah

Dětství

Hawkins byla opravdu sportovně založená mladá dívka. Je bývalou kapitánkou roztleskávaček pro Newcastle Knights, (rugbyový ligový tým), rovněž pro Hunter Pirates (basketbalový tým) a také pracovala jako modelka. Jako modelka se rovněž zúčastnila soutěže Miss Australia a díky tomu mohla reprezentovat Austrálii na Miss Universe. Hawkins také pracovala jako choreografka tanečního družstva, který cestuje po Austrálii a specializuje se na balet a Hip hop.

Miss Universe

Potom co jí vybrali na Miss Universe, mezinárodní prestižní soutěž, rozhodla se vzít si k srdci ponaučení od předcházející držitelky titulu Ashlea Talbot a ještě před cestou do dějiště soutěže Ekvádoru se naučila základy španělštiny.

Soutěž

Miss Universe se odehrávala v hlavním městě EkvádoruQuitu1. června 2004. Týden před začátkem soutěže byla Hawkins považována za šestou kandidátku na zisk titulu. Během samotného přenosu se Jennifer stala první Australankou od doby Voni Delfos z roku 1993, která se probojovala do semi-finále. Dostala se do Top 10 po přehlídce dam ve večerních šatech, kdy měla na sobě neobvyklou měděnou róbu. Navrhla ji společnost Bora a stála 25 000 australských dolarů. Po soutěžní disciplíně v plavkách Hawkins dosáhla Top 5 a po interview nakonec celou soutěž vyhrála. Všechny ostatní děvčata v Top 5 byli z Ameriky a Karibiku – Shandi Finnessey z USA (1. vicemiss), Alba Reyes z Portorika (2. vicemiss), Yanina González z Paraguaya (4. místo) a Danielle Jones z Trinidad a Tobaga (5. místo). Hawkins byla první vítězkou z Oceánie od roku 1983, kdy titul získala Lorraine Downes z Nového Zélandu a první Australanka, která soutěž vyhrála od roku 1972, když její předchůdkyní byla Kerry Anne Wells. Hawkins dostala korunu z rukou odcházející královny krásy Amelie Vega z Dominikánské Republiky, ale ještě předtím moderátor večera – Billy Bush slavnostně oznámil jméno vítězky a nazval jí "hromem tam z dola". Spolumajitel soutěže Donald Trump popsal novou hvězdu jako "nejkrásnější Miss Universe, kterou viděl za mnoho, mnoho roků".

Hawkins dostala nádhernou perlovou korunu v hodnotě 250 000 USD (dílo firmy Mikimoto) a také bohatý balíček dárečků. Jennifer Hawkins byla první blondýnka, která po letech získala tento titul. Poslední blond královnou byla Angela Visser z Holandska z roku 1989.

Kralování

Jennifer Hawkins v reklamě na autobusu

Jako Miss Universe, Hawkins reprezentovala společnost Miss Universe Organization. Její “sesterské“ držitelky titulu byli Shelley Hennig (Miss Teen USA ze státu Louisiana) a Shandi Finnessey (Miss USA ze státu Missouri). Během svého panování Hawkins navštívila Kóreu, Bahamy, Brazílii, Českou republiku, Německo, Řecko, Singapúr, Indonézii, Kanadu, Trinidad a Tobago, Kubu, Indii, Ekvádor, Mexiko, Portoriko, absolvovala mnoho cest do Thajska, moderovala Miss Universe 2005 a také pochopitelně navštívila svojí rodnou vlast Austrálii. Součástí výhry bylo roční pobyt v New Yorku v apartmánu na břehu řeky, který jí poskytla Miss Universe Organization.

Ještě během svého kralování prohlásila, že chce pokračovat v modelingu a stát se televizní moderátorkou.

Krátce po svojí korunovaci za Miss Universe v roce 2004, se Hawkins postarala o nezapomenutelný trapas. Během módní show ve Westfield Miranda, v jednom australském nákupním středisku, si přišlápla lem vlastních šatů, které spadli na zem. Před zrakem překvapených diváků se objevili červené kalhotky tanga... [1] Hawkins později zlehčovala tuto událost poznámkou "přála bych si, aby tehdy nosila lepší spodní prádlo". Incident vzbudil rozdílné nevrlé reakce a Australia's Nine Network ho dokonce nazval "Nejtrapnější moment, který byl kdy vysílaný v australské televizi." Přitom "nefunkční garderóba" pravidelně obíhala snad všechny internetové kuloáry a zejména sféru blogů a co se týče portálu Google.com vyhledávání jména Jenifer Hawkins vystřelilo vzhůru neuvěřitelnou rychlostí.

Těsně před koncem svého kralování se Hawkins zúčastnila focení série pro pánský časopis Playboy v sídle Donalda Trumpa Mar-a-Lago. Focení se mělo konat ještě před soutěží Miss Universe, ale vznikl problém s plněním povinností vůči organizaci Miss Universe a tak došlo k časovému posunu celé akce.

Život po Miss Universe

Hawkins podepsala smlouvu se Seven Network na přehlídce Melbourne Cup Carnival 2004. Během prvních účinkování v televizi působila jako hostující moderátor v cestovatelské show The Great Outdoors této stanice. Jennifer tam provázela diváky na cestách okolo světa. Když se skončilo její období “missky“ stala sa stálou moderátorkou relace a za svoje působení si v roce 2006 vysloužila Nominaci Logie na cenu pro Nejpopulárnější nový ženský Talent. V jednom z interview jí byla nabídnuta hlavní role ve filmu The Pink Panther (Růžový Panter), ale Jennifer tuto roli později odmítla a nakonec v ní zazářila hvězda R&B – Beyoncé.

Hawkins byla jednou z účastnic čtvrté série australské verze soutěže Dancing with the Stars (u nás známé jako - StarDance) a vypadla v pátém kole. 15. února 2006 se zúčastnila podobné soutěže Deal or No Deal (u nás známé jako - Ber nebo neber), jejíž celebrity-verze se nazývala Dancing with the Deal a kde účinkovali hvězdy ze Dancing with the Stars.

V srpnu 2006 Jennifer Hawkins nejprve přijala pozvání studenta Bathurst school - Daniela Dibleyho, aby ho provázela na jeho maturitním plese. Později pozvání odmítla, protože nechtěla vzbuzovat pozornost mezi ostatními páry. Souhlasila ale se soukromou schůzkou.

Je vysoká 180 cm a má modré oči a blond vlasy.

Velká Galerie

YouTube

Jennifer Hawkins interview on The Project (2012)
Jennifer Hawkins – Tahiti


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Jennifer Hawkins
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Jennifer Hawkins
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)