Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Joe Quimby

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání


Joseph Fitzpatrick Fitzgerald Fitzhenry "Joe" Quimby, přezdíván "Diamantový Joe" Quimby, nebo jednoduše starosta Quimby (anglicky: Mayor Quimby), je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Dan Castellaneta (v českém znění Jan Hanžlík).

Starosta Quimby je menšího vzrůstu, je obdařen hnědými vlasy a téměř vždy má na sobě modré sako s bílou šerpou, na které je černý nápis Mayor (česky Starosta). Je členem Demokratické strany a jeho postava má být parodií na amerického prezidenta Johna Kennedyho a další členy rodiny Kennedyů.

Quimby je starostou Springfieldu již od počátku vysílání seriálu. Do své pozice byl zvolen roku 1986 a od té doby vládne ve městě takřka nepřetržitě. Svůj úřad ovšem nevykonává tak, jak by měl a zájmy svoje klade před zájmy města, utrácí peníze z městské pokladny za svoje vrtochy (například si nechá postavit soukromý bazén) a na obyvatele města je milý jen když se blíží volby. Springfielďané mu povětšinou tyto jeho praktiky až na malé výjimky tolerují.

Quimbyho jméno je inspirováno názvem ulice NW Quimby Street v Portlandu (Oregon), rodném městě tvůrce seriálu Matta Groeninga. V českém prostředí bývá jeho vizuální podoba srovnávána s Jiřím Paroubkem.

Související články

Externí odkazy


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace