Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Julie Walters

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Julie Walters (2014)
Hvězda v Birminghamu (2010)

Julie Walters (* 22. únor 1950, Smethwick, Anglie, Spojené království) je britská herečka, nominovaná na Oscara, vítězka Zlatého glóbu.

Obsah

Životopis

Osobní život

Walters se narodila nedaleko Birminghamu poštovní úřednici Mary Bridget a staviteli Thomasi Waltersovi. Vyrůstala se dvěma bratry. V 18 letech začala pracovat jako zdravotní sestra. Po roce se ale rozhodla, že se začne věnovat herectví, a přestěhovala se do Manchesteru za svým přítelem a začala studovat angličtinu a drama. Tím začala její umělecká kariéra. V roce 2008 herečka přiznala, že byla v mládí unesena neznámým útočníkem a spolu se třemi dalšími dívkami byla terčem sexuálního napadení. Dlouho to držela v tajnosti, až v roce 1995 to prozradila manželovi. O detailech píše ve své autobiografii That's Another Story. Walters má se svým manželem Grantem Roffeym dceru Maisie Mae Roffey, která se narodila v roce 1988. Její rodiče se ale vzali až v roce 1997. Společně žijí v Západním Sussexu na organické farmě, kterou vede Roffey.

Kariéra

Walters se stala poprvé populární jako příležitostná partnerka komičky Victorie Wood, se kterou se potkala v Manchesteru. S ní nejdříve pracovala na divadelní revue, pak na televizním filmu. V roce 1982 společně začaly učinkovat v televizním seriálu Wood and Walters a i po letech pokračují ve spolupráci. Před svým londýnským divadelním debutem v představení Educating Rita, pracovala Walters v různých regionálních divadlech a kabaretech. Její první opravdovou televizní rolí byl seriál Boys from the Blackstuff. Do filmu prorazila snímkem Rita se vzdělává, rolí, kterou ztvárnila i v divadle, s Michaelem Cainem, za který získala nominaci na Oscara a vyhrála Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Za své herecké dovednosti byla Wlaters oceněna v roce 1999 Řádem Britského impéria, v roce 2008 získala jeho vyšší třídu. V roce 2000 získala další oscarovou nominaci za roli učitelky baletu ve filmu Billy Elliot. V roce 2001 ztvárnila roli Molly Weasleyové ve filmovém zpracování prvního dílu Harryho Pottera Harry Potter a Kámen mudrců. Stejnou roli si zahrála i ve všech dalších pokračováních. Se svým filmovým synem z Harryho Pottera Rupertem Grintem si později zahrála v televizním dramatu Lekce řízení. V roce 2008 hrála ve filmovém zpracování muzikálu Mamma Mia!.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Julie Walters
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Julie Walters
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace