Slíbený gigantický balík 125 085 souborů byl včera přidán (7. ledna 2021) !
Nyní začíname budovat další super balíček 128 000 souborů,
který brzy rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...FFresh emotion cool.png

Keepass

Z Multimediaexpo.cz


KeePass Password Safe je open source správce hesel pro Microsoft Windows, vyvíjen Dominikem Reichlem. Neoficiálně je KeePass přeportován na systémech Linux a Mac OS X.

Všechna hesla se ukládají do databáze. Přistup do databáze je chráněn hlavním heslem, souborem s klíčem nebo master key (hlavní heslo + soubor s klíčem). Databáze je šifrovaná pomocí AES nebo Twofish.

Obsah

Portable verze

KeePass verze 1.x je samotný spustitelný soubor, který nezanechává v systému žádné stopy. Verze 2.x byla kompletně přepsaná do jazyka .NET Framework. Pro spuštění verze 2.x musí být v operačním systému nainstalována podpora jazyka .NET Framework.


Správa hesel

Hesla se ukládají do zašifrované databáze. Mohou být tříděna ve skupinách a podskupinách. Složky i hesla mohou mít vlastní ikonku. Ukládá se čas vytvoření, čas úpravy, poslední přístup a expirační doba.


Auto-type

Jedná se o vlastnost, která při stisknutí nadefinovaných kláves porovná titulek okna a záznamy v databázi a automaticky vyplní formuláře.

Podpora prohlížečů

Funkce Auto-type pracuje se všemi okny a tedy i se všemi prohlížeči. Existuje také plugin pro Internet Explorer a pro Firefox, který automaticky otevře stránku a vyplní formuláře.

Pluginy

Existuje mnoho pluginů dostupných na domovské stránce (import/export z/do mnoha formátu, zálohovací pluginy, integrace atd.). Potenciálně se může jednat o bezpečnostní díru, jelikož autoři pluginu mají přístup do databáze s hesly.

Externí odkazy