Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Lily Cole

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Lily Cole (Toronto Film Festival, 2009)

Lily Cole (* 19. května 1988) je anglická supermodelka a herečka

Lilyn velký skok přišel v roce 2003 kdy oko zkušeného fotografa Stevena Meisela rozpoznalo nádhernou kombinaci dlouhých nohou, bledé pokožky a nádherných červených vlasů. Byla to první sólová foto–série, kterou nafotila pro italský Vogue, která katapultovala Cole přímo do světel reflektorů jako jednu z hlavních nových tváři roku. Od tohoto momentu pracovala s několika prominentními fotografy, včetně Craig McDean, Nick Knight, Juergen Teller, Arthur Elgort a Irving Penn.

Cole se pravidelně objevuje v předních módních časopisech jako Vogue (americká, italská, britská, japonská a korejská edice), Citizen K, a V. Také se objevila na obálce Numero a také 2x na obálce britského Vogue. V listopadu 2004, ji na British Fashion Awards prohlásili za Modelku roku 2004. Byla a je tváří četných reklamních kampaní pro návrháře jako jsou Prada, Chanel, Christian Lacroix, Hermès, Longchamp, Cacharel, Topshop, a Anna Sui Cosmetics, také byla tváří úspěšné kampaně pro Moschino parfém 'I Love Love.'

Je také stálicí modelingových mol na mezinárodních přehlídkách a předváděla na několika vrcholových akcích módních domů jako např. Chanel, DKNY, Jean Paul Gaultier, Alexander McQueen, John Galliano a Louis Vuitton.

Lily Cole je součástí nové vlny modelek které mají "panenkovskými" nebo "skřítkovské" vzezření spolu s Heather Marks, Gemma Ward a Devon Aoki. Je také jednou z mála zrzavých modelek s velmi úspěšnou kariérou, ke kterým patří modelky Cintia Dicker, Jessica Stam (která má v současnosti sportovní blond vlasy) a Karen Elson.

V únoru 2006 přinesl webový portál Indiewire.com zprávu, že Marilyn Manson plánoval obsadit Lily Cole ve svém nejbližším, hororovém filmu Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll (Fantasmagorie: Vize Lewise Carolla). Ukázky z tohoto filmu vzbudily velké očekávání. Nakonec byla do filmu obsazena pouze 19–letá herečka Evan Rachel Wood, která se stala jeho manželkou.

YouTube

Lily Cole in 'Rage' (2009, anglicky)
Lily Cole – Wired 2012 Full Talk


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Lily Cole
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Lily Cole
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace