Slavíme 14. výročí existence naší Encyklopedie !
Nyní začíname budovat super balíček 71 000 souborů (142 000 editací),
který kolem 28. prosince rozdrtí všechny rekordy naší Encyklopedie...

Lucie Křížková

Z Multimediaexpo.cz

Lucie Křížková (září 2013)
Lucie Křížková (září 2013)

Lucie Křížková, rozená Lucie Váchová (* 4. září 1984, Příbram) vyhrála boj o korunku Miss České republiky v roce 2003 v osmnácti letech jako studentka třetího ročníku gymnázia.

Obsah

Život před titulem Miss

Když se zúčastnila soutěže Miss ČR, studovala Váchová gymnázium v Příbrami. Do sedmnácti let cvičila závodně sportovní gymnastiku, kvůli úrazu s ní musela skončit, ale v oddílu Sokol Příbram zůstala a dál trénuje družstvo malých děvčat.

Soutěže krásy

O účasti na Miss ČR Váchová snila již od dětství, poprvé víc sledovala soutěž v roce 1995, kdy ho vyhrála pozdější Miss Europe Monika Žídková, tedy v jedenácti letech. Váchovou ale přihlásili do soutěže Miss ČR 2003 její přátelé z gymnastického oddílu. Do finále postoupila jako vítězka semifinálového kola Miss Západní Čechy.

Finále soutěže Miss ČR 2003 proběhlo 12. dubna v Brně. Největší sympatie veřejnosti patřily Kláře Medkové, která získala titul Miss sympatie a Miss televizních diváků, ale u poroty ji porazila jedna soupeřka - Lucie Váchová, která se tak stala patnáctou Miss České republiky.

Váchová měřila podle oficiálních údajů při soutěži 178 cm, vážila 59 kg a její míry byly 90-60-90.

Z Příbrami pocházela i Kateřina Stočesová, která vyhrála titul Miss ČR v roce 1998.

Váchová dostala příležitost zúčastnit se jako zástupkyně České republiky soutěže Miss World v Číně a stala se První vicemiss World Sports, což je sportovní soutěž účastnic Miss World. Vítězka této soutěže získává právo postupu do semifinále hlavního konkursu, Kanaďanka íránského původu Afsinová-Jamová toto právo proměnila v titul První vicemiss World, zatímco Váchová se mezi patnáct semifinalistek nedostala. Po návratu z Číny se ale Váchová svěřila s pocitem, že byla soutěž Miss World Sports zmanipulována v její neprospěch.

Krátce před maturitou odcestovala Váchová také do ekvádorského Quita na soutěž Miss Universe 2004, ale nepostoupila tam do patnáctičlenného semifinále, přestože byla považována za jednu z favoritek.

Kariéra Miss

Titul miss otevřel Váchové cestu k modelingu. Mimo jiné se stala tváří kosmetické značky Vivien.

Váchová se v roce 2004 zúčastnila konkurzu na post moderátorky počasí v TV Nova, kde byla vybrána spolu s Radkou Kocurovou, už v únoru 2005 ale z osobních důvodů spolupráci ukončila a dál se věnuje hlavně modelingu a studiu.

V současnosti studuje právo v podnikání na soukromé vysoké škole v Karlových Varech, po absolvování by se chtěla věnovat obchodnímu právu.

Pokračuje také v trénování mladých příbramských gymnastek. Její oddíl Sokol Příbram získal prémii sto tisíc korun pro patrony, kteří ji do soutěže Miss ČR přihlásili – za ně koupil nové gymnastické nářadi.

Mezi její charitativní projekty patří patronství dětských domovů v Tuchlově a Krupce.

Filmografie

Váchová hrála také několik drobných filmových či televizních rolí:

  • 2006Experti
  • 2006 – Zahradník (digitální film)
  • 2006 – Prachy dělaj člověka
  • 2004Redakce (TV seriál)

Soukromý život

Lucie Váchová se v srpnu 2009 vdala za jachtaře Davida Křížka.[1] Úspěšně zakončila studium na Západočeské univerzitě v Plzni v oborech Právo a Politologie.

13. května 2012 se jí narodil syn – David.

Stále se věnuje modelingu a moderování. Od září 2013 je moderátorkou pořadu Sama doma na ČT1. V charitativní oblasti intenzivně podporuje občanské sdružení Dobrý skutek (www.dobryskutek.cz).

25. ledna 2017 se jí narodila holčička – Lola.[2]

Fotogalerie

Rok 2013 – OC Chodov v Praze

Rok 2010 – Dětský den v Sedlčanech

YouTube

EUFRAT – Lucie Křížková Váchová (2013)
Šimůnek s Váchovou na přehlídce (2009)


Lucie Váchová podporuje Světový pochod za mír a nenásilí.
Lucie Váchová – diskrétně (2009)


Reference

  1. KOVAČEVIČ, Vedran. Z miss Váchové je paní Křížková, svatební kytici chytila Kocurová. Revue iDNES. 2009-08-07 [cit. 2009-08-18]. Dostupné online (česky)
  2. Lucie Křížková je dvojnásobnou maminkou, narodila se jí dcera Lola

Externí odkazy


Google nabízí fotografie a obrázky k tématu
Lucie Křížková
Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Lucie Křížková