Black-Friday-2019-12-Multimediaexpo.png

Madonna

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Madonna (Tribeca Film Festival 2008)
Madonna (Berlin Film Festival 2008)
The Confessions Tour (2006)

Madonna Louise Veronica Cicconeová Ritchieová známá pod jménem Madonna (* 16. srpen 1958) je americká populární zpěvačka, skladatelka, tanečnice, herečka, producentka a módní i sexuální symbol.

Podle Guinnessové knihy rekordů je nejúspěšnější sólovou zpěvačkou na světě. Její popularita a přínos pro pop-kulturu je pravděpodobně minimálně tak významný jako přínos skupiny Beatles a zpěváka Elvise Presleyho. Kromě toho její vliv je viditelný na mnoha současných umělcích.

Do prosince 2005 měla 12 multiplatinových albumů certifikovaných společností RIAA, podle které se dohromady prodalo 65 miliónů albumů v USA. Podle Warner Bros dohromady prodala více než 200 miliónů albumů.

Momentálně žije ve Wiltshire v Anglii se svým manželem, filmovým režisérem jménem Guy Ritchie, se svou dcerou, Lourdes Maria Leon (* 14. října 1996) a svým synem, Rocco John Ritchie (* 11. srpen 2000). K jejich rodině se nedávno přidal David (* 2005) z africké Malawi, kterého chce Madonna adoptovat i přes určité náznaky protestů Davidova biologického otce.

V létě 2006 Madonna absolvovala v pořadí už sedmé turné s názvem The Confessions Tour a během tohoto svého turné vystoupila 6. a 7. září 2006 v Praze. Její koncerty během turné Confessions Tour byly okamžitě beznadějně rozprodány, tímto se stalo nejvýdělečnějších turném ženy všech dob.

Obsah

Hudební kariéra

1979-1981: Začátky kariéry

V roce 1979 odletěla do Paříže, kde dělala vokalistku Patrickovi Hernandezovi. Později se vrátila do Ameriky, kde se svými dvěma bratri založili skupinu The Breakfast Club. Po určité době z ní odešla a působila ve skupině Emmy. Madonna vystupovala v různých klubech, kde se potkávala s různými lidmi z hudebního průmyslu. S Madonnou se později setkal i prezident Sire Records Seymour Stein, který s ní podepsal tehdy klíčovou smlouvu a její cesta na vrchol populární hudby mohla začít...

1982-1985: Cesta ke slávě

1986-1991: Pokračovaní kariéry

1992-1997: Madonna, Erotica a Evita

1998-2002: Masivní návrat do světa hudby

2003-2007: Komerční neúspěch střídá silný úspěch

Turné

Madonna dosud udělala sedm turné. Každé turné přineslo něco nové, protože Madonna nechápe koncert jen jako odzpívání skupiny písní, ale hlavně jako show s mnoha různými prvky, přičemž vždy dává jasný signál, co chce daným turné povědět. Vždy se věnuje různým tématům (náboženství, lásce, politice, chudobě) nebo také otázkám války a míru. Mnoho lidí kritizuje přístup Madonny právě vůči těmto tématům.


YouTube video

Madonna – Vogue – MTV Awards 1990
Madonna – Live To Tell [Confessions Tour DVD]


Velká Galerie

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa
s licencí Creative Commons k tématu
Madonna
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace