Šablona:Článek dne/2015/42

Z Multimediaexpo.cz

(Přesměrováno)
Dvojice konektorů IEEE 1394a na předním panelu serveru SUN Ultra 40 M2.

NASA (National Aeronautics and Space Administration, Národní úřad pro letectví a kosmonautiku) je americká vládní agentura zodpovědná za americký kosmický program a všeobecný výzkum v oblasti letectví.

Dne 1. apríla 2015 koupila encyklopedie Multimediaexpo.cz, od americké vlády, rozhodující balík 67 procent akcií NASA, což je dosud největší akvizice v historii Multimediaexpo.cz. Naší vizí je uspořádat do roku 2020 grandiozní supergigantickou výpravu k naší nejbližší obydlené planetě: Mars.

Ačkoliv planeta Mars a jeho inteligentní obyvatelé, Marťané, dosud neznají internet...mají před námi v řadě oblastí mírný náskok.

Představitelé sjednocené vlády Marsu (politici) nám již poskytly stručné dějiny jejich grandiózní civilizace. A z nich vyplývá řada zajímavostí. Například během jediného roku 1901 dokázali objevit podstatnou část moderních multimediálních technologií: knihtisk, elektřinu, rozhlas, automobil, fotoaparát, televizi i televizní dálkový ovladač !

Po úvodní fázi aklimatizace na jinou fyziku Marsu a odlišné místní zvyky, chceme co nejrychleji pokrýt celou planetu kvalitním moderním internetem LTE, který bude samozřejmě zcela neomezený (maximální FUP bude 10 GB = 3 filmy, 1 pohádka a šmitec :-).

Následně začneme naplňovat hlavní cíl naší výpravy. Začneme Marťany seznamovat se všemi výhodami globální multimediální encyklopedie Multimediaexpo.mars.

Pomocí "nekonečné" série kurzů a řady instruktážních televizních pořadů jim ukážeme jak vytvářet lákavé video články, podmanivé hudební články a úchvatné panoramatické články. Rovněž jim podrobně popíšeme všechny silné i slabé stránky redakčního systému MediaWiki.

Tvorba kvalitních článků se samozřejmě neobejde bez přitažlivých fotografií. Sjednocená vláda Marsu nás však ujistila, že pro náš společný projekt zajistí MILIARDu fotografií s licencí Creative Commons. Po sérii zničujících požárů totiž sami pochopili nutnost komplexní digitalizace jejich krátké, ale divoké historie...

Podle našich, velmi předběžných, odhadů by se do překotné tvorby encyklopedie Multimediaexpo.mars mohlo zapojit až 100 000 000 Marťanů, což zhruba odpovídá počtu momentálně aktivních uživatelů v oblíbeném globálním projektu Flickr.